Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 1d. 10:12

Kaune pinigų kaip šieno, o baseino vis nėra

 „Girstučiui“ atnaujinti skirta 21 mln. Lt, tačiau darbai juda lėtai.
A.Karoliovo nuotr. / „Girstučiui“ atnaujinti skirta 21 mln. Lt, tačiau darbai juda lėtai.

Didžiosios statybos įprastai sustoja ir užsitęsia, kai trūksta pinigų. Bet Kaunas yra Kaunas. Jame statybos ima strigti tuomet, kai pinigų yra per akis. Kauno arena yra ne vienintelis objektas, kurio statyba užsitęsė pernelyg ilgai. Stringa ir geriausio šalyje „Girstučio“ baseino statyba. Lėšų yra, tik jų panaudoti nepavyksta.

Rytoj Kauno vicemeras Stanislovas Buškevičius kvies darbo grupę aptarti, kaip vyksta „Girstučio“ kultūros ir sporto centro pertvarkymo darbai. Vienas svarbiausių klausimų: ar pavyks laiku įsisavinti ES struktūrinių fondų lėšas – apie 5 mln. Lt?

Praėjusią kadenciją S.Buškevičius buvo vienas aktyviausių baseino atstatymo šalininkų, rūpinosi gauti lėšų šiam projektui.

„Baseinas svarbus ir miestui, ir man asmeniškai žadina jaunystės prisiminimus, aš čia nemažai plaukiojau. Suprantu, kai statybos įstringa dėl lėšų trūkumo. Bet jei darbai klimpsta, kai pinigų užtenka, tai jau nesąmonė“, – kalbėjo S.Buškevičius.  

Pabaigtuvių viltys blėsta

Baseino rekonstrukcijos problemos nerimą kelia ir miesto tarybos nariui Arvydui Garbaravičiui: jis buvo vienas iniciatorių „Girstučio“ kultūros ir sporto centrą iš verslininko Vladimiro Romanovo išpirkti miesto reikmėms.

Įtakingiems Kauno politikams yra dėl ko sunerimti: miesto pasididžiavimu turinčio tapti olimpinio baseino vizija tolsta. Kaip ir Kauno arenos atveju, „Girstučio“ statybos darbų rangovai ir savivaldybės valdininkai rodo pirštais vieni į kitus, kaltindami neatliktais namų darbais.

Vakar ryte „15min“ žurnalistai prie Girstučio kultūros ir sporto centro matė tik kelis statybininkus. Nebuvo panašu, kad virte virtų terminų spaudžiami darbai. 

Priekaištavo savivaldybei

Statybos darbų rangovas, bendrovės „Sienojus“ projektų vadovas Mindaugas Žarskus pripažino, kad vargu ar spės rekonstruoti baseiną iki šių metų lapkričio. Tačiau dėl gaišaties jis kaltino Kauno savivaldybę, esą ji laiku neatlikusi namų darbų.

„Mes iš savivaldybės negavome baseino vonios ardymo darbų techninio projekto. Kol jo neturime, negalime imtis rimtos veiklos“, – tikino M.Žarskus.
Praėjusių metų liepą buvo atlikta pakartotinė baseino ekspertizė. Nustatyta, jog baseino vonia neatitinka techninių reikalavimų, todėl privaloma nugriauti senąją ir pastatyti naują. Tačiau dėl to teko koreguoti techninį projektą, atlikti jo ekspertizę.

Pažadais nebetiki

„Toks pasiteisinimas nevykęs. Mūsų netenkina baseino atnaujinimo darbų tempai“, – į rangovų pasiteisinimus atrėžė Kauno miesto statybos skyriaus vedėjas Vigimantas Abramavičius.

Šio skyriaus vyriausioji specialistė Elvyra Obelevičienė tikina, kad jau seniai buvo galima atlikti būtinus rekonstrukcijos darbus toje sporto centro dalyje, kurioje vonia netrukdo.

„Statybininkai tik dabar stato pastolius fasadui šiltinti, nors tai daryti turėjo gegužės mėnesio pradžioje. Tačiau jie patikino, jog per mėnesį padarys“, – sakė E.Obelevičienė.

Savivaldybėje jau abejojama, ar rangovas – bendrovė „Sienojus“ – pajėgus užbaigti statybą. 

Neranda nuomininko

Girstučio kultūros ir pramogų rūmams skirta 21 mln. Lt, numatyta ir apie 5 mln.Lt. iš ES struktūrinių fondų, bet juos įsisavinti nesiseka.

Pagal galiojančią tvarką, 30 proc. iš valstybės kišenės atliktų darbų proc. apmokama ES struktūrinių fondų lėšomis. Kai vangiai juda statybos, lėtai kapsi ir pinigai iš europinio čiaupo.

Kai 2007 m. buvo pristatytas „Girstučio“ rūmų projektas, kalbėta, jog darbai „pačiu geriausiu atveju“ bus baigti 2009 m.

Pernai buvo tikėtasi, kad šalyje lygių sau neturintis baseinas Kaune bus įrengtas rugsėjį. Vėliau terminas tyliai nukeltas iki lapkričio, o pastaruoju metu telieka neprarasti vilties, kad „Girstutyje“ baseinas apskritai bus.

Tačiau net jei baseinas ir bus įrengtas, tai dar nereiškia, kad „Girstučio“ kultūros ir sporto rūmai atvers duris sportininkams ir pramogautojams. Būsimam brangiam objektui nerandama operatoriaus: iki šiol neatsirado norinčių ir du milijonus litų papildomoms investicijoms turinčių koncesininkų.

Faktai apie „Girstutį“

Sovietiniais laikais „Girstučio“ kultūros rūmai ir sporto kompleksas priklausė „Dirbtinio pluošto“ gamyklai. Privatizacijos laikais gamyklą su visu kultūros ir sporto kompleksu įsigijo verslininkas V.Romanovas. Gamykla bankrutavo, kultūros rūmai nyko.

2002 m. Kauno miesto taryba nusprendė už apie 10 mln.Lt rūmus išpirkti miesto reikmėms. Kompleksas išskaidytas į dvi dalis: viešoji įstaiga valdo teatrui ir koncertams skirtas patalpas, o sportui ir vandens pramogoms skirtos dalies nuomininko nerandama iki šiol

2007 m. buvo patvirtintas galutinis „Girstučio“ sporto ir pramogų rūmų atnaujinimo projektas. Numatyta įrengti 50 m ilgio, olimpinius standartus atitinkantį baseiną su 8 plaukimo takeliais. Vietoj lengvosios atletikos maniežo bus įrengtas dar vienas, mažesnis – keturių takų 25 metrų – baseinas, skirtas treniruotėmis. Čia planuojama įsteigti Olimpinį plaukimo centrą.

Rūmams atnaujinti numatyta apie 21 mln. Lt. Iš jų 9 mln. Lt skiriama iš valstybės investicinių programų, 5 mln.Lt. – iš ES struktūrinių fondų. 
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min