2021-02-16 08:07

Kaune pradedami skiepyti vyresni nei 80-ies miestiečiai

Austėja Masiokaitė-Liubinienė
Kaune antradienį nuo COVID-19 bus pradėti skiepyti vyresni nei 80 metų žmonės. Senjorų vakcinacija vyks Kauno centrinio pašto rūmuose. Skiepui užsiregistruoti senjorai gali savo poliklinikose.
Buvusiame pašte įrentas vakcinacijos punktas
Vakcina nuo koronaviruso / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šią savaitę skiepyti vyriausius savo gyventojus turėtų pradėti daugiau kaip pusė Lietuvos savivaldybių, tarp jų – didieji miestai. Visose savivaldybėse 80-ies ir vyresnių senjorų vakcinacija prasidės ateinančią savaitę.

Pagal atnaujintą vakcinacijos planą, kovą numatyta pradėti skiepyti visus, vyresnius nei 65-erių gyventojus, taip pat sergančiuosius lėtinėmis ligomis. Masinė gyventojų vakcinacija turėtų būti pradėta balandį.

Pagal šį planą, be jau paskiepytų grupių, toliau vasarį ketinama vakcinuoti darželių darbuotojus, pradinių klasių pedagogus, specialiųjų poreikių ugdymo specialistus, onkologinius pacientus, turinčiuosius ŽIV, 75-erių ir vyresnius gyventojus.

Antrąja doze skiepyti numatyta vaistinių darbuotojus, sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojus, neturinčius sąlyčio su COVID-19 pacientais, taip pat karius, žvalgybos pareigūnus, dalyvaujančius karinėse ar tarptautinėse operacijose.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą