Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 10 12

Kaune prasideda Č.Sugiharos savaitė, ketinama atidengti paminklą

Pirmadienį Kaune prasideda tūkstančius žydų išgelbėjusio Japonijos konsulo Čiunės Sugiharos atminimui skirta savaitė. Ją vainikuos paminklo atidengimas.
Japonų diplomatas Čijunė Sugihara, kuris, būdamas Japonijos konsulu Kaune, 1939 m. gelbėjo žydus
Japonų diplomatas Čijunė Sugihara, kuris, būdamas Japonijos konsulu Kaune, 1939 m. gelbėjo žydus / Vida Press nuotr.
Temos: 2 Kaunas Istorija

Trečią kartą vyksiančio festivalio programoje – spektakliai, koncertai, parodos, paskaitos, mugės bei kitos iniciatyvos, pranešė miesto savivaldybė.

Renginių lankytojai turės progą artimiau susipažinti su Japonijos kultūra, istorija bei atrasti Tekančios Saulės šalies pėdsakus Kaune.

Renginių ciklas apims ne tik Kauną, bet ir Vilnių, Telšius, Druskininkus. Festivalio programoje, suskirstytoje į temines dienas – Taikos, Japonijos, Sąskambių, Draugystės, Supratimo, Atminties, Vienovės – daugiau kaip 50 įvairių renginių bei iniciatyvų, organizuotų drauge su Japonijos bendruomenėmis bei regionais, palaikančiais šiltus ryšius su Lietuva.

Šeštadienį Sugiharos savaitės renginius vainikuos Kauno centre, prie viešbučio „Metropolis“, atidengiama skulptūra Pasaulio tautų teisuoliui Č.Sugiharai atminti. Būtent šioje vietoje, uždarius Japonijos konsulatą, laikinai apsistojęs Č.Sugihara ir toliau išrašinėjo „gyvybės vizas“.

Trijų metrų aukščio skulptoriaus Martyno Gaubo kūrinyje „Čiunei Sugiharai atminti“ vaizduojamos ratu į dangų besiveržiančios origami formos gervės, pagamintos iš patinuotos, šviesios bronzos. Skulptūros pagrindą sudarys ovalus juodas granitas. Jame bus išgraviruotas Č.Sugiharos antspaudas, nuguldavęs į vadinamąsias „gyvenimo vizas“, bei trumpa biografija lietuvių, anglų, japonų ir jidiš kalbomis.

„Čiunė Sugihara neabejotinai yra vienas svarbiausių simbolių mūsų šalių tarpusavio ryšiams. Džiugu, kad jo žygdarbis abiejose šalyse yra įprasminamas per gausėjančias atminimo vietas ir per humanizmo idėjų sklaidą visuomenėje. Jo dėka išsivystė labai daug gražių iniciatyvų, tarp kurių yra Sugiharos savaitė“, – sakė Japonijos ambasadorius Lietuvoje Shiro Yamasakis.

Lietuvos Seimas 2020-uosius yra paskelbęs Č.Sugiharos metais, nes šiemet minimos šio diplomato veiklos Kaune 80-osios metinės ir gimimo 120-osios metinės.

Č.Sugihara buvo japonų kariškis ir diplomatas, 1939–1940 metais dirbęs Japonijos konsulu Lietuvos laikinojoje sostinėje Kaune.

Tuo metu Kaune susikaupė daug pabėgėlių iš Lenkijos, tarp jų ir žydų. Konsulas Č.Sugihara keletą kartų klausė Japonijos užsienio reikalų ministerijos, ar jis gali pabėgėliams išduoti Japonijos vizas. Gavęs neigiamus atsakymus, jis savo atsakomybe išdavė keletą tūkstančių tranzitinių vizų, skirtų vykti per Japoniją į trečiąsias šalis. Taip jis išgelbėjo gyvybę tūkstančiams žydų tautybės žmonių.

Po karo Č.Sugihara buvo priverstas atsistatydinti iš diplomatinės tarnybos ir dirbo įvairiose prekybos įmonėse.

Č.Sugihara mirė 1986 metais Japonijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius