Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 22d. 10:47

Kaune prasideda svarbiausias Lietuvos pirmininkavimo ES renginys jaunimui

Konferencijos akimirka
Komunikacijos agentūros „Autoriai“ nuotr. / Konferencijos akimirka

Kaip atrodys švietimo sistema Lietuvoje ir Europoje po 10 metų? Kaip neformalusis ugdymas gali prisidėti prie demokratijos skatinimo? Ar neformalusis ugdymas pakankamai vertinamas ir pripažįstamas Europos Sąjungos (ES) šalių darbo rinkoje? Šie ir kiti klausimai bus aptariami šiandien Kaune prasidedančiame pirmajame Rytų partnerystės jaunimo forume. Spalio 22-25 dienomis vyksiantis renginys vadinamas svarbiausiu jaunimui skirtų Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginių.

Forume dalyvaus 200 jaunimo lyderių, jaunimo organizacijose dirbančių darbuotojų, jaunimo politikos atstovų iš Europos Sąjungos (ES) programos „Veiklus jaunimas“ ir šešių Rytų partnerystės šalių – Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos.

Pasak Lilijos Gerasimienės, Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros (JTBA) direktorės, šiuo forumu siekiama skatinti bendradarbiavimą su Rytų partnerystės šalimis ir stiprinti neformaliojo ugdymo pripažinimo svarbą.

„Dalyvavimas tarptautinėse mainų programose, savanoriavimo veikloje, kalbų tobulinimo kursuose prisideda prie platesnio požiūrio į pasaulį. Šiame forume jaunimo atstovai iš įvairių šalių aptars, kokia neformaliojo ugdymo svarba ES šalyse ir kaip jo reikšmę padidinti tokiose šalyse kaip Baltarusija ar Moldova“, – pasakoja L. Gerasimienė.

Kaune vyksiančio renginio metu bus parengtos neformalaus  ugdymo pripažinimo gairės. Planuojama, kad šis dokumentas bus perduotas ES institucijoms ir pristatytas Rytų partnerystės teminiuose susitikimuose, kuriuose laukiama atvykstant 28 ES valstybių narių ir šešių Rytų partnerių aukščiausių atstovų bei ES institucijų vadovų.

Rytų partnerystės jaunimo forumo dalyviai į Kauną rinksis šiandien, spalio 22 d. Dienos metu jiems bus rengiama ekskursija – pažintis su Kaunu, o vakare juos priims Kauno meras Andrius Kupčinskas. Oficialiai Rytų partnerystės jaunimo forumas bus atidarytas rytoj, spalio 23 dieną.

Forumo metu mokslininkai, politikai, jaunimo organizacijų atstovai iš Europos Sąjungos, Rytų Europos ir Pietų Kaukazo šalių dalinsis neformaliojo ugdymo sėkmės pavyzdžiais, aptars dabartinę situaciją ir ateities perspektyvas.

Renginyje dalyvaus Janas Tručinskis, Europos Komisijos Švietimo ir kultūros direktorato vadovas, Dainius Pavalkis, Lietuvos švietimo ir mokslo ministras, Algimanta Pabedinskienė, Socialinės apsaugos ir darbo ministrė, Peteris Matjašičius, Europos jaunimo forumo prezidentas. Verslo pasauliui atstovaus Vladas Lašas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min