Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 3d. 10:58

Kaune prasidėjo XV pasaulio lietuvių mokslo ir kūrybos simpoziumas

Vieni iš simpoziumo dalyvių yra lietuvių kilmės profesorius iš Kolumbijos Antanas Mockus ir Švietimo bei mokslo ministras Gintaras Steponavičius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Vienas iš simpoziumo dalyvių yra lietuvių kilmės Kolumbijos universiteto profesorius Antanas Mockus.

Liepos 3 dieną, sekmadienį, Kauno technologijos universiteto III rūmuose prasideda XV pasaulio lietuvių mokslo ir kūrybos simpoziumas.

Pirmąją simpoziumo dieną bus diskutuojama, kokią Lietuvą norime matyti 2030 metų pasaulyje, ar pakanka galių tautos savikūrai ir koks gali būti mokslininkų indėlis. Diskusijoje dalyvaus prezidentas Valdas Adamkus, Kolumbijos universiteto profesorius Antanas Mockus, JAV bendrovės „Corporate marketing for Hughes Network System“ viceprezidentas ir „Russia/CIS Business“ generalinis direktorius Arūnas Šlekys, rašytojas ir publicistas Algimantas Čekuolis bei kiti.

Tą pačią dieną po pietų vyks diskusija „Pasaulio lietuvio tapatybė, ieškojimai, nusivylimai, atradimai“, taip pat bus surengti paralelių sekcijų posėdžiai humanistikos ir lituanistinio švietimo, ateities energetikos, šiuolaikinių technologijų, biomokslų ir medicinos, kūrybinių industrijų ir kitomis temomis.

Dalyvauti simpoziume užsiregistravo daugiau nei 200 asmenų iš 15 užsienio šalių, daugiausia JAV. Beveik trečdalis dalyvių – jaunimas.

Liepos 4 dieną Vilniuje, parodų ir kongresų rūmuose „Litexpo“, vyks bendra XV pasaulio lietuvių mokslo ir kūrybos simpoziumo ir Pasaulio lietuvių ekonomikos forumo sesija. Jos metu bus kalbama apie tai, ką inovatyviai ateičiai gali duoti Lietuvos verslo ir mokslo protai, kokios augančio verslo ir finansavimo galimybės, taip pat bus aptarimas mokslo, studijų ir verslo slėnių vaidmuo, kuriant kokybiškos partnerystės erdvę, kitos temos

Liepos 5 dieną simpoziumas vėl sugrįš į Kauną ir baigs trijų dienų darbą Vytauto Didžiojo universitete.

Vienu metu rengiamo Pasaulio lietuvių mokslo ir kūrybos simpoziumo bei Pasaulio lietuvių ekonomikos forumo tikslas – pakviesti daugelyje kitų kraštų gyvenančius lietuvius mokslininkus, verslininkus, menininkus ir Lietuvos bičiulius, pasitelkus geriausią patirtį, mokslo ir verslo partnerystę drauge kurti stiprią ir konkurencingą ateities Lietuvą. Daug dėmesio bus skiriama akademinio jaunimo migracijai ir atsiveriančioms galimybėms Lietuvoje.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min