Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 20d. 18:08

Kauno VII forte rastus žydų palaikus ir jų žudynių vietą apžiūrėjo rabinai iš Izraelio

Žydų vizitas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Žydų vizitas

Pirmadienį Kaune lankėsi Europos žydų kapinių priežiūros komiteto atstovai, rabinai Mauricias Herszaftas ir Johanonas Stohas. Jie apžiūrėjo sukrautus į vieną vietą prieš dvejus metus VII forte aptiktus žydų palaikus ir jų būsimą laidojimo vietą.

Kaip jau rašė 15min.lt, Kauno VII forte 2012 metais rastus žydų palaikus neseniai nuspręsta perlaidoti jų radimo vietoje. Ant esamo žemės lygio bus užpilamas papildomas grunto sluoksnis.

Forte apsilankę rabinai apžiūrėjo žudynių vietą ir surinktus tvarkant fortą palaikus. „Juos reikės sudėti į specialią dėžę ir tada palaidoti“, – nusprendė rabinai.

Jie taip pat kalbėjosi su fortą valdančio Karo paveldo centro direktoriumi Vladimiru Orlovu apie tai, kaip derėtų įamžinti ir pagerbti masinių žudynių aukas.

Kauno VII forto teritorijoje gali būti 5 tūkst. nužudytų žmonių palaikai. Šioje vietoje ketinama pastatyti paminklą. Lietuvos žydų bendruomenė taip pat kreipsis į Kultūros paveldo departamentą, kad būtų papildytas kultūros vertybės – Kauno tvirtovės VII forto – vertingųjų savybių aprašas, pažymint, kad šiame objekte yra masinių žudynių vieta.

Radę žmonių palaikus forto teritorijoje jį valdančio Karo paveldo centro darbuotojai sukrovė palaikus į maišus ir laukė Kauno savivaldybės sprendimo. Bet miesto valdžia ilgai nieko neatsakė, kol apie tai nesužinojo Lietuvos žydų bendruomenė ir jos vadovė Faina Kukliansky.

Sprendimas perlaidoti palaikus jų radimo vietoje aiškinamas žydų religine teisine nuostata, kad tuo atveju, kai palaikai randami vietoje, kur žmonės buvo nužudyti ar palaidoti, jie negali būti iškeliami iš tos vietos.

Kauno žydų bendruomenės pirmininkas Gercas Žakas sakė, kad perlaidojimo ceremonija planuojama kitą savaitę.

Vykstant Antrajam pasauliniam karui naciai Lietuvoje, dažnai padedami vietos kolaborantų, išžudė 90 proc. iš maždaug 208 tūkst. Lietuvos žydų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:30
02:50
01:29

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min