Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune retinamos valdininkų armijos gretos

Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius A.Navakauskas sakė, kad departamentai tapo nebereikalinga, savivaldybės skyrių darbą dubliuojanti struktūra.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius A.Navakauskas sakė, kad departamentai tapo nebereikalinga, savivaldybės skyrių darbą dubliuojanti struktūra.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno miesto taryba gegužės 26 dieną, ketvirtadienį, pritarė valdančiosios koalicijos pateiktam savivaldybės administracijos pertvarkymo projektui. Bus naikinami 7 savivaldybės departamentai: daugumai jų vadovauja konservatoriai.

„Šiandien pristatau jautrų klausimą, tačiau reforma daroma tam, kad administracijos aparatas veiktų efektyviai ir efektingai. Gyvenime teko ir kurti, ir naikinti reformas. Manau, pasirinkome optimaliausią reformos variantą – darbinę departamentų atsakomybę puikiai pasidalins žemesniųjų grandžių specialistai, kurie ir taip dažniausiai kasdien atlieką visą titanišką darbą“, – sakė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Navakauskas.

A.Navakauskas ir reformą palaikę valdančiosios koalicijos atstovai ypač davė pylos Miesto ūkio departamento direktoriui Jonui Žališkevičiui, kuris labai retai aptinkamas darbo vietoje. J.Žališkevičius serga ir šiomis dienomis, kai sprendžiamas jo karjeros Kaune likimas.

Naujajam administracijos vadovui nepavyko susitikti ir su Turto valdymo departamento direktore Virginija Žuromskaite, kuri visą šį laiką atostogavo, bei su Švietimo departamento vadovu Edmundu Balasevičiumi, kuris sulaikytas ir įtariamas korupcija.

Sprendimą naikinti departamentus kritikavo opozicija. Konservatorius, buvęs meras Andrius Kupčinskas ir buvusi kandidatė į Kauno mero postą „tvarkietė“ Aušra Ručienė šį sprendimą vadino susidorojimu su valdančiajai koalicijai neįtinkančiais tarnautojais.

„Jeigu kurie nors departamentų vadovai dirbo blogai, reikėjo svarstyti jų klausimą, o ne griauti visą struktūrą politinio buldozerio vikšrais. Nors valdančiojoje koalicijoje yra stambių verslininkų, naujoji valdžia nelabai moka skaičiuoti. Ši skubota reforma, turint omenyje ir kompensacijas atleidžiamiems žmonėms, mokesčių mokėtojams kainuos nepigiai“, – teigė A.Ručienė.

Kauno tarybos sprendimu panaikinti Bendrųjų reikalų, Miesto plėtros, Miesto ūkio, Socialinių reikalų, Teisės, Turto valdymo bei Švietimo ir kultūros departamentai. Šiuo projektu taip pat įsteigta Savivaldybės gydytojo tarnyba.

Panaikinus departamentus ir atleidus iš pareigų dalį tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, preliminariais paskaičiavimais darbo užmokesčio ekonomija (įskaitant įmokas Sodrai) 2011 m. būtų apie 87 tūkst. Lt, o 2012 m. – 930 tūkst. litų.

Už departamentų naikinimą buvo surinkta keliais balsais daugiau, nei yra valdančiajai koalicijai priklausančių Kauno miesto tarybos narių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min