Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune siekiama prailginti nemokamo automobilių statymo miesto centre laiką

Parkomatas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Parkomatas
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Kauno miesto taryba turės apsispręsti dėl Vietinės rinkliavos už naudojimąsi nustatytomis Kauno miesto vietomis automobiliams statyti nuostatų pakeitimo. Tarybos nario Jono Koryznos inicijuotu projektu siekiama prailginti nemokamą parkavimo laiką mieste.

Jei politikai pritars pasiūlymui, centre automobilius statyti nemokamai bus galima nuo 17 val., o ne nuo 18 val., kaip yra dabar. Rinkliava būtų renkama darbo dienomis nuo 8 iki 17 valandos, išskyrus valstybinių švenčių ir renginio „Kauno miesto diena“ metu, nes minėtu laikotarpiu rinkliava nerenkama.

„Šiuo sprendimu siekiama pagyvinti miesto centrą ir pritraukti daugiau miestiečių į centrinę miesto dalį vakarais. Įplaukų sumažėjimą kompensuotų padidėjęs miestiečių srautas į miesto centre esančius prekybos, maitinimo ir pramogų objektus, padidintų jų apyvartas, o per mokesčius papildytų miesto biudžetui. Šį pasiūlymą teigiamai įvertino darbo grupė Laisvės alėjos ir Senamiesčio atgaivinimo idėjoms teikti, jam pritarė ir asocijuotų verslo struktūrų vadovybė“, – sakė pasiūlymo autorius J.Koryzna.

VšĮ „Automobilių stovėjimo aikštelės“ duomenimis, 2010 metais už parkavimą mieste buvo surinkta 5,684 mln. litų.

Paskaičiuota, kad sutrumpinus rinkliavos laiką viena valanda surenkamos rinkliavos suma sumažėtų apie 640 tūkst. litų per metus.

Šiuo metu rengiama Kauno miesto daugiabučių ir mokamų automobilių stovėjimo aikštelių studija. Projekto tikslas – parengti Kauno miesto daugiabučių ir mokamų automobilių stovėjimo aikštelių galimybių studiją taip prisidedant prie regioninės plėtros planavimo procesų gerinimo.

Teigiama, kad įgyvendinus šį projektą būtų iš dalies išspręsta viena iš Kauno problemų – automobilių stovėjimo vietų trūkumas prie Kauno miesto daugiabučių ir centrinėje dalyje. Šią studiją ketinama parengti iki 2011 metų balandžio.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min