Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune šiemet bus 3 tūkst. mokinių mažiau

Mokinukas
123RF nuotr. / Mokinukas
Šaltinis: BNS
0
A A

Prieš rugsėjo 1-ąją švietimo ir ugdymo specialistai skaičiuoja, kad šiemet į Kauno mokyklų suolus sės apie 3 tūkst. mažiau mokinių negu pernai.

Per dešimtmetį miesto mokyklų duris varstančių jaunųjų piliečių sumažėjo daugiau kaip 17 tūkst. – neliko 609 klasių, tačiau mokyklų skaičius mieste nesikeičia, rašo „Kauno diena“.

Finansų skyriaus vedėjas Algimantas Laucius mano, kad švietimo srityje savivaldybės biudžeto lėšos naudojamos neefektyviai – miestas išlaiko pustuštes mokyklas.

„Taip, yra kalbų apie mokyklų sujungimus. Jau esame paruošę planą, bet kol nėra miesto tarybos pritarimo, nenorėčiau įvardyti viešai, kad nekiltų nereikalingo triukšmo“, – sako savivaldybės Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjas Antanas Bagdonas.

Anot jo, 2012 metais planuojama sujungti 4–5 miesto mokyklas.

„Jungsime ne vien dėl to, kad tik sujungtume, bet kad atlaisvintume patalpas. Tai neišvengiama, nes mažėja mokinių“, – teigia A.Bagdonas.

Neoficialiai kalbama, kad pertvarka pirmiausiai palies A.Stulginskio, Vydūno, Vilijampolės ir Petrašiūnų vidurines mokyklas.

Paskutinį žodį dėl visų miesto mokyklų pertvarkymo turės tarti miesto taryba.

Pasak Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjo, ne kartą bandyta miesto tarybai teikti sprendimo projektus dėl tuštėjančių mokyklų jungimo, tačiau neretai tam sutrukdydavo mokyklų bendruomenių nepasitenkinimas.

„Arba sprendimas apskundžiamas, arba pati taryba juos atšaukia“, – apgailestavo valdininkas.

A.Bagdonas neslepia, kad kai kuriose mokyklose, kurios nesurenka vaikų, būtina spręsti direktorių klausimą, tačiau tai esą lieka tik žodžiais.

A.Bagdonas pripažįsta, kad mokyklų sujungimas yra skausmingas ir užtrunkantis procesas. Sunkiausia tuo įtikinti mokyklų bendruomenes, be kurių pritarimo pertvarka neįmanoma.

„Reikia skubėti, nes tai – degantis reikalas. Katastrofiška padėtis“, – teigia Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjas.

Jis viliasi, kad naują mokyklų tinklo pertvarkos planą su mokyklomis, tarybos Švietimo komiteto ir strateginės darbo grupės nariais pavyks aptarti per rugsėjį.

Mažėjant mokinių ir pertvarkant mokyklas, socialinių problemų gali kilti mokytojams. A.Bagdonas žada siūlyti mokyklų vadovams atsisakyti pamokų. Jų krūvį perimtų vadovaujamojo darbo nedirbantys pedagogai.

Mokyklų vadovai bus raginami nesuteikti mokytojams galimybės dirbti virškrūvių. Šiuo metu apie 160 mokytojų dirba virškrūvius.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min