Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gegužės 12d. 13:51

Kaune siūloma įrengti atliekų supirkimo punktus

Klaipėdos rajono politikų patvirtinti atliekų surinkimo įkainiai kur kas mažesni nei uostamiestyje.
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / Atliekų konteineris

Trečiadienį Kauno politikai aptarė galimybės mieste įdiegti papildomą pakuočių atliekų surinkimo sistemą. Atsiradus jai kauniečiai turėtų galimybę surinkimo punktuose priduoti stiklą, plastiką ir aliuminį.

Įdiegti tokią sistemą pasiūlė UAB „Ekstara“, kuri pakuočių atliekas rinktų superkant jas specializuotuose surinkimo (supirkimo) moduliuose. Šiais metais įmonė mieste norėtų atidaryti 10 tokių modulių.

Analogišką sistemą jau yra įdiegta Vilniuje, kur vidutiniškai per mėnesį superkama apie 12-17 tonų stiklo, 3-4 tonos plastiko ir 0,5 tonos aliuminio pakuočių atliekų.

„Mes norime sulaukti Kauno miesto savivaldybės pritarimo, rodančio, kad miestas suinteresuotas tokių supirkimo modulių įrengimu, kas labiau skatins gyventojus rūšiuoti atliekas, ugdys jų sąmoningumą aplinkosaugos srityje“, – sakė „Ekstara“ generalinis direktorius Rimantas Gaudutis.

Savivaldybės Urbanistikos skyrius atliko įmonės 25 pateiktų vietų, kur galėtų būti įkurti surinkimo moduliai, analizę. Kai kurios vietos yra ne miesto, o rajono savivaldybės teritorijoje, dalis vietų yra gyventojų nuosavybė, o likusios yra valstybinėje žemėje.

Teigiama, kad tokios sistemos įdiegimas padėtų sumažinti aplinkos taršą, be to, palengvėtų Valstybiniame strateginiame atliekų tvarkymo plane numatytų užduočių vykdymas. Iki 2013 metų savivaldybės turi užtikrinti, kad sąvartynuose būtų šalinama ne daugiau kaip 50 proc. savivaldybės teritorijoje per metus susidariusių komunalinių atliekų kiekio.

Kauno miesto savivaldybės tarybos kolegijos nariai vienbalsiai pritarė, jog šį klausimą būtina plačiau paanalizuoti miesto tarybos komitetuose, kur bendrovė galėtų parengti savo prezentaciją ir atsakyti į visus iškilusius klausimus. Tuomet kolegijos nariai galės priimti sprendimą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min