Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 28d. 13:44

Kaune siūloma steigti Bernardo Brazdžionio premiją

Kaune stovintis paminklas B.Brazdžioniui
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kaune stovintis paminklas B.Brazdžioniui

Kauno miesto savivaldybės tarybos kolegija nusprendė siūlyti miesto tarybai svarstyti klausimą dėl lietuvių poeto, literatūros kritiko Bernardo Brazdžionio premijos įsteigimo.

Pagal dabartinį siūlymą, premija būtų kasmet teikiama rašytojams, literatūrologams už per paskutinius dvejus parašytus aukšto lygio kūrinius. Pinigai būtų skiriami iš Kultūros programos – šiai premijai numatyta 7 tūkst. Lt.

„Šia premija ne tik deramai pagerbtume Lietuvai daug nusipelniusį poetą, bet ir prisidėtume prie „Tautos šauklio“ atminimo išsaugojimo“,  – sakė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

„Konsultavomės su Lietuvos rašytojų sąjunga (LRS), taip pat su jos Kauno skyriumi – rašytojai pritaria šiai iniciatyvai“, – sakė Kauno miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Sigitas Šliažas. Kauno miesto taryba šį projektą svarstys sausio 20 dieną.

Biržų apskrityje gimęs, Kauno Vytauto Didžiojo universitete lietuvių kalbą ir literatūrą studijavęs B.Brazdžionis net ir gyvendamas JAV neatitrūko nuo Lietuvos. Poetas ilgus metus Los Andželo mieste dirbo žurnalo „Lietuvos dienos“ vyr. redaktoriumi. 1998 m. B.Brazdžionis buvo apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino I–ojo laipsnio ordinu, 1996 m. – Šaulių žvaigžde. 1994 m. B.Brazdžioniui buvo suteiktas VDU garbės daktaro vardas, o 1995 m. – Kauno miesto Garbės piliečio vardas. Poetas mirė 2002 m. liepos 11 d., jis buvo palaidotas Kauno Petrašiūnų kapinėse.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min