TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune šurmuliuoja jaunimo dienos

Kauno jaunimo dienos
Kaunas.lt nuotr. / Kauno jaunimo dienos
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugsėjo 20 dieną startavo jau tradicija tampančios „Kauno Jaunimo dienos 2011“, kurias organizuoja Kauno jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ (KJOSAS).

Pirmoji diena buvo skirta Kauno miesto moksleiviams, kurie ir atidarė visą festivalį. Moksleivių organizacijos turėjo galimybę pademonstruoti savo sugebėjimus įvairiuose meniniuose ir sporto pasirodymuose, o taip pat kvietė dalyvauti diskusijoje tema „E-demokratija“.

Antroje dienos pusėje VDU Didžiojoje Auloje Kauno miesto moksleiviai susirinko į „Moksleivių forumą“, kurį iniciavo Kauno miesto savivaldybė kartu su Kauno miesto mokinių taryba, Lietuvos moksleivių sąjunga bei Lietuvos moksleivių parlamentu.

Šis forumas buvo surengtas, siekiant aktyvesnio moksleivių įsitraukimo į visuomeninį miesto gyvenimą bei kontaktų apsikeitimą tarp mokyklų savivaldų, nes jos yra suvokiamos kaip pilietinės visuomenės pagrindas, kuris turi aktyviai veikti Kauno mieste. Moksleivių forumą atidarė ir susirinkusius dalyvius sveikino VDU studijų prorektorius Kęstutis Šidlauskas ir Kauno miesto mero pavaduotojas Povilas Mačiulis.

Bendrojoje sesijoje moksleiviai buvo supažindinti su šiuo metu Kaune veikiančiomis moksleivių savivaldas vienijančiomis organizacijomis, jų veikla bei projektais.

Vėliau išsiskirstę į darbo grupes forumo dalyviai diskutavo apie šiuo metu kuriamą Kauno miesto moksleivių atstovavimo platformos struktūrą, kuri galėtų veikti Kauno miesto mokinių tarybos pagrindu.

Taip pat buvo aptartos moksleiviams kylančios problemos ir galimi jų sprendimo būdai, kurie galėtų padėti komunikacijos vystymui tarp savivaldų ir aktyvintų mokinių veiklą Kauno mieste.

Trečioje darbo grupėje buvo diskutuojama apie bendradarbiavimą su Kauno miesto savivaldybe ir Kauno miesto nevyriausybinėmis organizacijomis, nes šiuo metu bendravimas tarp skirtingų jaunimo grupių ir valstybinių institucijų nėra tinkamai išvystytas.

Aptariant galimą Kauno miesto moksleivių savivaldų platformą, leisiančią moksleiviams efektyviau spręsti jiems rūpimus klausimus, dalyvių nuomonės išsiskyrė, tačiau didžioji dauguma dalyvavusiųjų pritarė, kad tokio darinio reikia.

„Džiaugiuosi, jog moksleiviams rūpi tai, kas vyksta jų mokyklose, ir jie tai parodė aktyviai dalyvaudami pirmajame tokio pobūdžio forume Kaune. Artimiausiu metu bus šaukiamas susitikimas, kurio metu tęsime pradėtas diskusijas ir apibendrinus turimus rezultatus, dėsime visas pastangas, jog aktyviai ir vieningai veiktų naujoji Kauno miesto moksleivių bendradarbiavimo platforma“, – forumo rezultatus apibendrino Kauno miesto mero pavaduotojas Povilas Mačiulis.

Jau šiandien iš moksleivių estafetę perims ir Kauno miestą gaivins – studentai. Studentų organizacijos jus stebins savo inovatyviomis meninėmis išraiškomis bei kitomis neįprastomis akcijomis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min