Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 30, 13:03

Kaune užfiksuotas rekordas – vienu metu knygas garsiai skaitė apie 500 žmonių

Kauno apskrities viešoji biblioteka savo 72-ąjį gimtadienį nusprendė atšvęsti rekordo siekimu. Rugsėjo 30 dieną prie Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios visi pakviesti į masinį knygų skaitymą balsu.
Skaitymo rekordas
Skaitymo rekordas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kauno apskrities viešoji biblioteka penktadienį visus pakvietė pasiimti reikšmingą ir širdžiai mielą knygą, laikraštį, žurnalą, ištrauką ar bet kokį kitą skaitinį, pakeitusį gyvenimą, ir ateiti prie Soboro.

Tiems, kas neturėjo skaitinio, pasiūlyta nueiti į aklą pasimatymą su knyga. Pasimatymo metu galima buvo išsirinkti skaitinį, apie kūrinį nusprendžiant ne iš viršelio, bet iš trumpų žinučių ant knygos įpakavimo.

Vis dėlto, kaip teigė organizatoriai, dauguma masinio skaitymo dalyvių atsinešė savo mėgiamą knygą.

Tokia akcija norėta ne tik kartu su lankytojais, skaitytojais, literatūros, kultūros entuziastais, partneriais, kolegomis atšvęsti bibliotekos gimtadienį, pasveikinti kiekvieną bibliotekos draugą, bet ir pakviesti atrasti skaitymo malonumą, atkreipti dėmesį į jo naudas bei įrodyti, kad Kaunas yra skaitantis miestas.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Skaitymo rekordas
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Skaitymo rekordas

Registracija į masinį skaitymą Nepriklausomybės aikštėje prasidėjo 12 valandą. Iš viso užsiregistravo apie 500 žmonių.

Kaip 15min teigė Kauno apskrities viešosios bibliotekos direktorė Edita Urbonavičienė, dalyvių skaičius viršijo lūkesčius – tikėtasi, kad susirinks iki 300.

Iš pradžių surengtas masinis verbalinės raiškos apšilimas: tartas vienas ilgiausių lietuviškų žodžių – nebeprisikiškiakopūsteliaujantiesiems, o po jo jau siekta ir paties rekordo – daugiausiai vienu metu garsiai skaitančių žmonių.

Garsiai akcijos dalyviai skaitė 3 minutes, likusias 2 minutes – tyloje.

„Užfiksavome bibliotekos skaitymo rekordą. Tai treniruotė prieš kitus metus, kuomet sieksime visos Lietuvos masinio skaitymo garsiai rekordo“, – patikino E.Urbonavičienė.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Skaitymo rekordas
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Skaitymo rekordas

Rekordo norima siekti bibliotekos pagrindinio pastato atidarymo po rekonstrukcijos proga. Manoma, kad renginys bus organizuojamas 2023 metų pabaigoje.

Bibliotekos direktorė pristatė ir naują siūlomą paslaugą – knyga į namus. Nuo šiol bet kurią knygą iš bet kurios Lietuvos bibliotekos galima atsisiųsti į bet kurioje Lietuvos vietoje esančius namus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min