Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune vandeniui nuplovus šlaitą, paralyžiuotas eismas dalyje Savanorių prospekto (papildyta 16.10 val.,nuotraukos)

Žemių nuošliauža
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Žemių nuošliauža
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaune vanduo nuplovė šlaitą greta judrios gatvės. Dėl žemės nuošliaužos paralyžiuota dalis Savanorių prospekto.

Kauno policija praneša, kad dėl nuošliaužos apribotas transporto eismas ties Savanorių pr. 34-u namu. Savanorių prospekto kalnu leidžiama važiuoti tik visuomeniniam transportui, kiti automobiliai nukreipiami aplinkinėmis gatvelėmis.

Žemių krūvą su maždaug 15–20 cm skersmens akmenis vanduo nuplovė tiesiai į važiuojamąją gatvės dalį. Laimė, tuo metu pro šalį nevažiavo nė vienas automobilis, nėjo nė vienas žmogus. Neabejojama, kad jei greta būtų buvę žmonių ar transporto, nuošliauža galėjo pridaryti daug žalos.

Papildyta 14 val. Kauniečiai apie įvykį Bendrojo pagalbos centro budėtojus informavo apie 11.55 val. Į Savanorių prospekto pradžioje esančią įkalnę buvo nusiųsti keli policijos ekipažai bei ugniagesiai gelbėtojai. Kalno papėdėje bei viršuje atsistoję patruliai atvažiuojančius automobilius nukreipdavo į aplinkines gatveles. Žemėmis ir akmenimis užversta Savanorių prospekto dalimi buvo leista važiuoti tik viešajam transportui.

Kalno apačioje tuoj išjungsime šviesoforus, eismą reguliuos pareigūnai. Eismas bus paleistas tik tuomet, kai viskas bus sutvarkyta ir saugu“, – 15min.lt teigė į incidento vietą atskubėjęs savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras.

Civilinės saugos tarnybos vadovas Jonas Griškevičius spėjo, jog nelaimę sukėlė gausus lietus bei užsikimšęs lietaus drenažas. „Susikaupė vandens, įmirko žemė ir nušliaužė šlaitu žemyn ant gatvės. Dar yra pavojus, kad nušliauš ir viršus“, – perspėjo J.Griškevičius.

Į įvykio vietą buvo iškviesti bendrovės „Kauno vandenys“ darbuotojai. Jie ėmėsi drenažo valymo darbų. Be to, laukiama „Kauno švaros“ specialistų, kurie su specialia technika pradės valyti žemėmis bei akmenimis užverstą Savanorių prospektą.

„Kai darbininkai nuvalys gatvę ir bus išvalytas drenažas, eismas vėl turėtų būti paleistas. Tai galėtų būti maždaug už valandos“, – spėjo J.Griškevičius ir pasidžiaugė, jog po nuošliauža nepateko nė vienas automobilis ar pėsčiasis.

Rytoj Ekstremalių situacijų komisija planuoja surengti posėdį, kurio metu bus apskaičiuoti nuošliaužos padaryti nuostoliai. „Pinigų skirsime iš ekstremalių situacijų rezervo“, – paaiškino Civilinės saugos tarnybos vadovas, bet nesiryžo spėti, kokio dydžio nuostolių pridarė nuošliauža.

Papildyta 16.10 val. Kauno miesto savivaldybė pranešė, jog specialistams sutvarkius incidento padarinius, eismas Savanorių prospekto pradžioje vėl buvo paleistas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min