Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 sausio 6d. 15:11

Kaune vasarį prasidės pirmieji seniūnaičių rinkimai

Savivaldos rinkimai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Savivaldos rinkimai

Vasario mėnesį startuos pirmi seniūnaičių rinkimai Kaune. Jų metu kauniečiai išrinks 60 seniūnaičių, skelbia miesto savivaldybė. Kandidatų registracija seniūnijose vyks vasario 1-15 dienomis, rinkimai prasidės vasario 20 d. ir baigsis kovo 2 d.

Seniūnaitis – tai gyvenamosios vietovės (seniūnaitijos) bendruomenės atstovas. Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme numatyta, kad seniūnaitis yra renkamas dvejiems metams ir dirba visuomeniniais pagrindais.

Pagal ketvirtadienį Kauno miesto tarybos kolegijoje pristatytą rinkimų tvarkos aprašą, kandidatūrą keliantis asmuo turi surinkti ne mažiau nei 50 gyventojų, deklaravusių gyvenamąją vietą seniūnaitijos teritorijoje ir turinčių rinkimų teisę, parašų. Savo kandidatą gali deleguoti nevyriausybinės organizacijos, asociacijos, įstaigų ir organizacijų kolektyvai, veikiantys seniūnaitijoje, taip pat – gyvenamųjų namų bendrijos.

Kandidatas savo gyvenamąją vietą turi būti deklaravęs toje seniūnaitijoje, kurioje kandidatuoja. Rinkimų tvarkos apraše numatyta, kad mažiau nei 500 gyventojų turinčiose seniūnaitijose seniūnaičiai renkami gyventojų susirinkime slaptu balsavimu. Kaune tėra vienintelė tokia Naujasodžio seniūnaitija, priklausanti Petrašiūnų seniūnijai.

Kitų seniūnaitijų rinkėjai savo balsą už kandidatą galės atiduoti atvykę į savo seniūniją ir užpildę slaptą apklausos biuletenį. Tokia rinkėjų apklausa vyks 10 darbo dienų – nuo vasario 20 d. iki kovo 2 d. Išrinktų seniūnaičių sąrašą kovo 5 d. patvirtins Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius.

Jau sausio 17 d. žiniasklaidoje, savivaldybės ir seniūnijų interneto svetainėse ir seniūnijų skelbimų lentose bus paskelbta išsami informacija apie seniūnaičių rinkimo tvarką, nurodytas rinkimų laikas ir vietos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min