Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune vienintelės Baltijos šalyse kadetų mokyklos naujokai davė priesaiką

Kadetų priesaika
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kadetų priesaika
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaune, Istorinės prezidentūros sodelyje penktadienį 114 kadetų davė priesaiką.

Priesaiką davė įvairaus amžiaus jaunuoliai, kurie įstojo į Generolo Povilo Plechavičiaus mokyklą praėjusį rudenį ir savo elgesiu, mokslo pasiekimais pripažinti verti jaunųjų kadeto vardo.

Moksleiviai gavo kadeto antpečius, kuriuos jie vieni kitiemes prisiuvo prie uniformų. 

Kadetus pasveikino prezidentė Dalia Grybauskaitė, Generolo Povilo Plechavičiaus mokyklos direktorius Viktoras Daunys. Ceremonijoje taip pat dalyvavo vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Kauno meras Andrius Kupčinskas, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vado generolas Edvardas Mažeikis, Viešojo saugumo tarnybos generolas Sergejus Madalovas, kiti pareigūnai.

Visoje Europoje tokių sukarintų vaikų ugdymo įstaigų tėra pusšimtis.

„Jūsų priesaika – tai pažadas ir įsipareigojimas savo Tėvynei. Šiandien prisiimate atsakomybę ne tik už save, bet ir už mūsų visų Lietuvą. Tegul šis pasiryžimas jumyse niekada neblėsta. Tegul kasdien stiprėja Jūsų pareigos jausmas ir noras rūpintis savo tautos saugumu ir gerove", – prisiekusiems kadetams sakė D.Grybauskaitė.

Ji Kaune lankėsi ir Prezidento institucijos 95-mečio minėjime.

Pasak V.Daunio, kadetų mokykla išskirtinė ne tik Lietuvoje. „Ji vienintelė Baltijos šalyse, o visoje Europoje tokių sukarintų vaikų ugdymo įstaigų tėra pusšimtis“, – kalbėjo V.Daunys.

Mokyklos ištakos yra 1994 m. įsteigtoje užimtumo ir popamokinio ugdymo Jaunojo kario mokykloje. Nuo 2012 m. mokykla pertvarkyta iš neformaliojo ugdymo įstaigos į bendrojo ugdymo mokyklą, vykdančią pagrindinio, vidurinio ir neformaliojo ugdymo, kartu su teisės ir karybos pagrindų mokymu bei sausumos kadetų ugdymo sistema.

Iš viso mokykloje mokosi 285 jaunieji kadetai.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min