Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune vyko įspūdingas floristų profesionalų šou

P. Hessas ir M. Gvildys
P.Hessas ir M.Gvildys
Šaltinis: 15min
0
A A

Šį savaitgalį Kauno valstybiniame dramos teatre įvyko vienas įspūdingiausių floristikos šou. Jaukų kalėdinės floristikos renginį „Ten, kur miega rugiai“ kauniečiams ir miesto svečiams dovanojo viena didžiausių profesinio rengimo įstaigų Lietuvoje – VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras.

Jau ketvirtus metus iš eilės žiūrovai galėjo išvysti VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro profesijos mokytojų – pasaulinio garso šveicarų floristo Peterio Hesso ir vieno žymiausių Lietuvos floristikos meno atstovo Marijaus Gvildžio – tikrą meistriškumo pamoką.

Skambant žinomo gėlininko ir dainuojamosios poezijos atlikėjo Vlado Karpavičiaus gitaros akordams, floristai ekspromtu kūrė kalėdinės tematikos floristinius objektus. Jauki Kauno valstybinio dramos teatro „Rūtos“ salė tiesiog pakvipo Kalėdomis ir dovanojo grožio ir netikėtumo akimirkas susirinkusiems žiūrovams.

Floristikos guru vadinamas P.Hessas demonstravo klasikinę floristiką. Netikėtos formos eglutės, dekoruotos mandarinais, kriaušėmis, obuoliais ir kitais vaisiais, įspūdingas galvos papuošalas, preciziškos kalėdinės kompozicijos ir kiti floristiniai kūriniai buvo palydėti gausiomis žiūrovų ovacijomis.

Lietuvos ir tarptautinių konkursų nugalėtojo M.Gvildžio sukurti floristiniai objektai dar kartą įrodė, kad ne veltui M.Gvildys vadinamas floristikos filosofu. Floristiniai objektai alsavo jaukiu lietuviškumu ir gimtąja žeme.

„Visada siekiau floristiką pristatyti kaip išskirtinį meną. Norisi pakeisti stereotipinį požiūrį, kad floristikos menas tai tiesiog gėlių komponavimas. Floristika savyje talpina kur kas daugiau“, – teigia M.Gvildys, o jo meninės kompozicijos ir floristiniai eksperimentai tik įrodo floristikos meno įvairiapusiškumą.

Profesionalius floristus savo apsilankymu pagerbė Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai, Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, ištikimos renginio globėjos Seimo narės Dalia Teišerskytė ir Vincė Vaidevutė Margevičienė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min