Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 15d. 11:03

Kaune Žiemos uosto akvatorijoje ekologinė nelaimė

Kauno uoste
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno uoste

Trečiadienį ryte Kauno ugniagesiai gelbėtojai atnaujino Nemuno užutekio valymo darbus. VĮ Vandens kelių direkcijos Žiemos uosto akvatorijoje išsilieję teršalai buvo pastebėti antradienį apie 14.47 val.

Netrukus nustatyta, jog teršalai išsilieję maždaug 1 hektaro plote. Naftos produktų dėmių buvo skirtingose vietose, taip pat tarp upėje stovėjusių laivų, žemsiurbės pontonų. Tai apsunkino darbus.

Atvykę priešgaisrinės apsaugos tarnybos specialistai užtruko iki vėlumos. Per kelias valandas surinkta apie 60 kg teršalų. Įtariama, kad tai dyzelinas. Tačiau tikslūs duomenys bus gauti, ištyrus paimtus teršalų mėginius.

Pasak Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovės spaudai Jovitos Lapėnaitės, sutemus darbai buvo nutraukti, tačiau kadangi dalis teršalų dar buvo likę vandens paviršiuje, teritorija aptverta specialia bonų užtvara. Ryte upės valymas atnaujintas.

Pasak Aplinkos ministerijos Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kauno miesto agentūros vyresniojo specialisto Romualdo Stalausko, kol kas neaišku, kas kaltas dėl to, jog į Nemuną ištekėjo teršalai.

„Tiriamos kelios versijos. Viena iš jų – kad naftos produktai išsiliejo iš vieno akvatorijoje stovėjusių laivų. Paėmėme mėginį iš šio laivo kuro sistemos. Dabar reikia sulaukti identifikacijos tyrimo rezultatų. Jie atliekami laboratorijoje Vilniuje. Atsakymo laukiame po poros savaičių“, - sakė aplinkosaugininkas. R.Stalausko teigimu, ekologinės nelaimės kaltininkui gresia ieškinys – jis turės atlyginti gamtai padarytą žalą, taip pat 400-800 Lt bauda.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

33:22
01:27
01:22

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min