Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauniečiai autobusu galės vežtis ir dviračius

Autobusas su dviračių laikikliu
Kaunas.lt nuotr. / Autobusas su dviračių laikikliu
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo artėjančio pirmadienio, balandžio 23 d., į Kauno gatves išvažiuos pirmieji autobusai, kuriais kauniečiai galės vežtis ir savo dviračius.

Išklausius Lietuvos dviratininkų bendruomenės bei transporto specialistų rekomendacijas, buvo nuspręsta, jog ši paslauga bus teikiama 3-iojo maršruto autobusuose. Šis maršrutas, kursuojantis tarp 2-osios ir Onkologijos ligoninės, yra ilgas, važiuoja per didžiuosius mikrorajonus, miesto centrą, kuriame gausu lankytinų vietų, įrengti dviračių takai.

„Skiriame daug dėmesio miesto dviratininkams: tvarkome dviračių takus, plečiame jų tinklą. Esu įsitikinęs, kad naujoji paslauga netruks pasiteisinti ir dviračių mėgėjams bus labai naudinga“, – teigė miesto meras Andrius Kupčinskas.

Darbo dienomis miesto gatvėmis kursuos trys, o šeštadienį ir sekmadienį – du autobusai, turintys specialius laikiklius. Šie autobusai į stotelę atvažiuos maždaug kas pusvalandį. Informaciją apie laiką, kada važiuoja autobusai su laikikliais, galima rasti interneto svetainėje www.kvt.lt. (maršrutai pažymėti specialiu dviračio ženkliuku).

„Lietuvos dviratininkų bendruomenė jau kelerius kėlė šį klausimą. Dviratininkams pasitaiko įvairių netikėtumų, kartais sugenda dviratis. Tada jiems tenka jį pėstiems parsistumti namo. Pernai buvome sutarę su taksi paslaugas teikiančiomis firmomis, kad leistų automobiliais vežti dviračius. Šiemet į miesto gatves išvažiuos autobusai su specialiais laikikliais dviračiams“, – pasakojo Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras.

Autobusų priekyje sumontuoti specialūs laikikliai vienu metu leis vežti 2 dviračius. Dviratininkams, norintiems pasinaudoti šia paslauga, reikės įsigyti papildomą važiavimo bilietą.

Jeigu dviratininkas bilietą pirks autobuse, jis kainuos 2 litus. Bilietą perkant spaudos kioske, jis kainuos šiek tiek pigiau. Moksleiviams, studentams ar senjorams, besinaudojantiems nuolaidomis, už dviračio vežimą teks mokėti visą kainą.

Norintys autobusu vežti dviratį privalės visų pirma leisti sulipti keleiviams be dviračių. Tada, priėjus prie priekinių durų, reikės informuoti vairuotoją, kad nori vežti dviratį ir palaukti kol jis išlips ir įtvirtins dviratį. Vairuotojui grįžus į autobusą, dviratininkas galės sumokėti už važiavimą ir vežamą dviratį. Keleivis iš anksto turės informuoti vairuotoją, kurioje stotelėje ketina išlipti ir atsiimti bagažą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min