Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauniečiai išsirinko 60 seniūnaičių

Algimantas Vilkevičius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Algimantas Vilkevičius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kaune nuo pirmadienio darbą visuomeniniais pagrindais pradėjo 60 išrinktų seniūnaičių. Dėl šių pareigų, už kurias nemokamas atlyginimas, varžėsi apie 150 kandidatų, o skirtingose seniūnijose į seniūnaičio vietą pretendavo nuo vieno iki šešių žmonių.


Rinkimai į šią instituciją baigėsi praėjusį penktadienį. Varžėsi apie 150 kandidatų, o skirtingose seniūnijose į seniūnaičio vietą pretendavo nuo vieno iki šešių žmonių.

Naujieji seniūnaičiai išrinkti trejų metų kadencijai.

Vienuolika miesto seniūnijų yra suskirstytos į 60 seniūnaitijų. Seniūnaitijose, kuriose gyvena daugiau kaip 500 gyventojų, seniūnaičiai buvo renkami apklausiant gyventojus. Vienoje jų, kurioje gyvena mažiau kaip 500 gyventojų, seniūnaičiai buvo renkami gyventojų susirinkime atviru balsavimu.

Kauno miesto seniūnų sueigos pirmininkas ir Petrašiūnų seniūnas Algimantas Vilkevičius teigė, kad šiemet įvykę rinkimai sulaukė dvigubai didesnio kandidatų būrio nei prieš dvejus metus, kai seniūnaičiai Kaune rinkti pirmą kartą.

Jo teigimu, aktyviau rinkimuose balsavo ir gyventojai.

„Petrašiūnų seniūnijoje šiemet į rinkimus atėjo beveik dvigubai daugiau rinkėjų nei pirmą kartą. 536 rinkėjai išreiškė savo valią, panašus rinkėjų skaičius balsavo ir Panemunės seniūnijoje. Džiugu, jog balsavo tiek daug žmonių. Tai rodo, kad seniūnaičio institucija nors ir jauna, bet prigyja. Tarp kandidatų taip pat virė nuožmi kova ir jautėsi konkurencija", – kalbėjo A.Vilkevičius. 

Jo nuomone, šie rinkimai paneigė agumentus, kad ši visuomeninė institucija labiau tinka kaimo, o ne miesto vietovėms. „Balsavusių skaičius byloja ką kitą. Jeigu po trejų metų bus užfiksuotas balsuojančiųjų augimas, bus galima konstatuoti, jog seniūnaičio institucija įsitvirtino“, – mano A.Vilkevičius.

Seniūnaitis atstovauja seniūnaitijos gyventojų interesams seniūnijoje, skatina gyventojus prižiūrėti gyvenamosios vietovės teritoriją, organizuoja kultūrinį ir sportinį gyvenimą, prireikus dalyvauja organizuojant gyventojų apklausas ir gyventojų susitikimus su tarybos nariais, seniūnu, teikia informaciją gyventojams apie savivaldybės institucijų ir kitų viešojo administravimo subjektų darbo laiką ir darbo tvarką.

Komentarai
Temos Savivaldybė
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min