Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 23d. 05:24

Kauniečiai kviečiami pamąstyti apie klimato pokyčius

Visame pasaulyje aktyvistai rengia protestus, per kuriuos ragina pasaulio vadovus stabdyti klimato kaitą.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Akcijos rengiamos, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į grėsmingus klimato pokyčius.

Šeštadienį kauniečiai kviečiami ateiti į informacinę akciją apie klimato kaitą „350 Kaune“.

Pasak akcijos rengėjų, skaičius 350 akcijos pavadinime pasirinktas neatsitiktinai: šiuo metu šiltnamio dujų koncentracija pasaulyje yra 387 ppm. Tuo metu klimato kaitą tiriančių mokslininkų teigimu, 350 ppm yra ta riba, kurią viršijus kyla rimtas pavojus Žemėje esančiai gyvybei.

Spalio 24-oji - diena Tarptautinė klimato kaitos diena. Šiemet šią dieną įvairiuose pasaulio kampeliuose vyks akcijos, kuriose svarbiausias skaičius - 350.

Spalio 24-ąją panašios akcijos apie klimato kaitą vyks įvairiuose pasaulio miestuose. Akcijos tikslas – atkreipti žmonių dėmesį į klimatui žalingus savo įpročius ir pradėti juos keisti. Kaune akcija vyks Vytauto Didžiojo universitete (VDU) ir Vienybės aikštėje. 12 val. VDU (K.Donelaičio g. 60) 512 aud. bus galima pamatyti filmą „Namai“, pasakojantį apie opiausias šių dienų pasaulio problemas, taip pat ir klimato pokyčių grėsmes. 14 val. akcijos „350 Kaune“ rengėjai supažindins su jos esme, tikslais bei Jungtinių Tautų Klimato konferencija, kuri vyks gruodžio 7–18 dienomis Kopenhagoje.

14.30 val. Vienybės aikštėje bus daroma bendra kauniečių nuotrauka. Nuo K.Donelaičio g. 60 stogo nufotografuoti žmonės, kartu su kitomis 4 tūkst. iš įvairių šalių nuotraukų, pateks į www.350.org galeriją.

Detalesnė informacija apie renginį pateikiama interneto puslapyje www.350.org/350kaune.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:03
02:14
18:06

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min