Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 23d. 15:22

Kauniečiai per du mėnesius rado beveik šimtą apleistų pastatų

Viešbutis „Respublika“
Akcijos „Pagauk vaiduoklį“ nuotr. / Viešbutis „Respublika“

Kaune vykusios akcijos „Pagauk vaiduoklį“ metu kauniečiai fotografavo apleistus, miesto vaizdą bjaurojančius statinius. Du mėnesius trukusios iniciatyvos rezultatas – užfiksuoti 82 pasatai-vaiduokliai, kurie nebuvo įtraukti į valdininkų sudarytą apleistų pastatų sąrašą.

Šiandien akcijos organizatoriai perdavė nuotraukas su tiksliais adresais savivaldybės vadovams. Pastarieji turės apmokestinti didesniais mokesčiais pastatus-vaiduoklius, atitinkančius apleistų, neprižiūrimų, naudojamų ne pagal paskirtį pastatų kriterijus.

„Tikimės, jog valdininkai geranoriškai įvertins mūsų pastangas ir peržiūrės šių pastatų savininkų mokamus nekilnojamo turto ar žemės nuomos mokesčius. Didesni mokesčiai ne tik paskatins verslininkus vystyti veiklą ir prižiūrėti savo statinius. Kitu atveju ženkliai papildys Kauno miesto biudžetą“, – teigė visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ direktorius Povilas Mačiulis.

Sureagavo į aplaidų valdininkų darbą

Kauno miesto savivaldybė pateikė informacija, jog 2012 metais Kauno mieste yra 43 apleisti pastatai. Į šį valdininkų pareiškimą sureagavo „Vieningo Kauno“ nariai, kurie nusprendė inicijuoti akciją „Pagauk vaiduoklį“.

„Ne tik Kauno centre, bet ir atokesniuose rajonuose yra gausybė objektų, kurie ne tik gadina miesto estetinį vaizdą, bet ir kelią pavojų miestiečių sveikatai. Todėl nusprendėme įsitikinti, ar valdininkų surašyti 43 pastatai “vaiduokliai” atitinka realų skaičių. Paaiškėjo, jog savivaldybė nepastebėjo beveik šimto vaiduoklių“, – sakė Kauno miesto tarybos narys Tomas Bagdonavičius

Dalyvavo 250 kauniečių

Akcijos „Pagauk vaiduoklį“ nuotr./Dainius Ratkelis (k.), Povilas Mačiulis, Andrius Palionis
Akcijos „Pagauk vaiduoklį“ nuotr./Dainius Ratkelis (k.), Povilas Mačiulis, Andrius Palionis

Akcijos „Pagauk vaiduoklį“ metu daugiau kaip 250 kauniečių apleistų pastatų fotografijas siuntė organizatoriams arba talpino socialiniame tinklapyje „Facebook“.

Pasak iniciatyvos koordinatoriaus Andriaus Palionio, miestiečiai noriai fotografavo Kauno įvaizdį bjaurojančius statinius. Jis džiaugėsi, jog kai kurie kauniečiai labai rimtai pasinėrė į šią akciją ir užfiksavo po kelias dešimtis skirtinguose mikrorajonuose esančius „vaiduoklius“. Aktyviausi „Pagauk vaiduoklį“ dalyviai apdovanoti specialiais prizais.

„Kauniečiai įsitraukdami į šią akciją patvirtino, kad yra pilietiški ir neabejingi savo miestui. Akcijos rezultatas parodo, kad miestiečiai nori prisidėti prie miesto problemų sprendimo, tereikia didesnio valdininkų ryžto jas sprendžiant. Verta pažymėti, kad akcija įgavo linksmą toną, nes dalis kauniečių fotografuodami pastatus net persirenginėjo vaiduokliais“, – teigė visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ narys Andrius Palionis.

Galimybė padidinti mokestinę naštą

Šalies parlamento nariai priėmė įstatymo pakeitimus dėl nekilnojamo turto mokesčio padidinimo neprižiūrimų pastatų šeimininkams. Nuo 2013 m. sausio 1 d. savivaldybės gali nustatyti pastatams-vaiduokliams didžiausią 3 proc. nekilnojamo turto mokesčio tarifą.

Pavyzdžiui, už 1 mln. litų vertės apleistą komercinės paskirties pastatą savininkai turėtų sumokėti 30 tūkst. litų nekilnojamo turto mokesčio.

Po visuomenininkų pastangų, neprižiūrimi pastatai mokės ne tik nekilnojamo turto mokestį, bet ir masikmalų žemės nuomos mokestį. Praėjusių metų birželio mėnesį Kauno miesto taryba priėmė sprendimą apleistų pastatų šeimininkams taikyti maksimalų leistiną valstybinės žemės nuomos mokesčio tarifą, siekiantį 4 proc.

Pavyzdžiui, už 1 mln. litų vertės apleistą valstybės žemės sklypą verslininkams reikėtų sumokėti 40 tūkst. litų žemės nuomos mokesčio.

Už nenaudojamus, naudojamus ne pagal paskirtį, apleistus valstybinės žemės sklypus 2012 metais žemės nuomos mokesčio Kauno mieste surinkta 183,3 tūkst. Lt.

Akcijos „Pagauk vaiduoklį“ užfiksuotus apleistus pastatus galite pamatyti čia

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

01:19
01:17
05:26

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie 15min