Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 13, 16:10

Kauniečiai raginami palikti automobilius namuose – siūlo nemokamus plaukimus laivu

Kaunas jau 21-ąjį kartą jungiasi prie Europos darnaus judumo savaitės. Renginių programoje – kelionės laivu „Žalgiris“ ir šventė visai šeimai Nepriklausomybės aikštėje: dviračių akrobatų šou, masinis orientavimosi žaidimas ir kitos veiklos. Kauniečiai kviečiami ne tik aktyviau leisti laiką, bet dar svarbiau – vietoje kelionių automobiliu rinktis aplinkai draugiškas alternatyvas.
„Green trials“ pasirodymas darnaus judumo šventėje
„Green trials“ pasirodymas darnaus judumo šventėje / Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Ryškus miesto prioritetas

„Darnus judumas Kaune nebėra tik skambi frazė – tai strateginė miesto kryptis. Per pastaruosius septynerius metus gerokai pasistūmėjome investuojant į infrastruktūrą, viešojo transporto parko atnaujinimą. Dabar reikia keisti žmonių požiūrį, kad tvarumas taptų neatsiejama kasdienio judėjimo dalimi“, – Kauno miesto savivaldybės išplatintame pranešime spaudai teigė Darnios plėtros ir investicijų komiteto pirmininkas Visvaldas Varžinskas.

Kauno miesto savivaldybės nuotr./„Green trials“ pasirodymas darnaus judumo šventėje
Kauno miesto savivaldybės nuotr./„Green trials“ pasirodymas darnaus judumo šventėje

Rugsėjo 22-ąją – Tarptautinę dieną be automobilio – tradiciškai visos kelionės miesto viešuoju transportu bus nemokamos. Kauniečiai kviečiami palikti nuosavus automobilius namuose ir rinktis miesto autobusus bei troleibusus.

„Ėjimas pėsčiomis, riedėjimas dviračiais ar paspirtukais – irgi puikios alternatyvos. Kiekvienas savaip galime prisidėti, kad savo mieste kvėpuotume švaresniu oru ir aplink girdėtume mažiau automobilių keliamo triukšmo. Būtent apie tai ir yra Darnaus judumo savaitės idėja“, – pridūrė V.Varžinskas.

Nemokamos kelionės laivu

Šį penktadienį kauniečiai kviečiami nemokamai keliauti laivu ir pasigrožėti vaizdingais Nemuno peizažais iš vandens.

„Žalgiris“ kursuos maršrutu nuo Vytauto bažnyčios iki Nemuno–Nevėžio santakos ir atgal. Kelionės trukmė – apie 2 valandos.

Rugsėjo 16 d. plaukimai startuos 12, 14, 16 ir 18 valandomis. Šeštadienį (rugsėjo 17 d.) numatomi du reisai – 15 ir 17 val.

Kadangi laive vietų skaičius ribotas, keleiviai prieš numatytą plaukimo laiką turėtų suskubti užsiimti eilę. Vienu metu gali plaukti iki 80 žmonių.

Pramogos visai šeimai

Rugsėjo 17 dieną Darnaus judumo savaitės renginiai kelsis į Nepriklausomybės aikštę. Laisvės alėjoje prie Soboro kauniečius muzikos ritmais pasitiks didžėjus, lauks turiningi užsiėmimai ir pramogos tiek vaikams, tiek ir suaugusiems:

 • šuoliai ant batuto su apsauginiais lynais;
 • pasivažinėjimas vaikiškomis mašinėlėmis pripučiamoje „arenoje“;
 • orientacinis žaidimas pėsčiomis, dviračiais arba paspirtukais;
 • „Kauno autobusų“ viktorina, eismo saugumo pamokėlė, ateities autobuso piešimas;
 • Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos edukacijos ir dviračių slalomas;
 • Moksleivių techninės kūrybos centro aitvarų gamybos dirbtuvėlės;
 • projekto „Judėk sveikai“ linijinių šokių pamoka.
  Kauno miesto savivaldybės nuotr./Darnaus judumo šventė
  Kauno miesto savivaldybės nuotr./Darnaus judumo šventė

Vienu ryškiausių dienos akcentų taps svečiai iš Latvijos – dviračių akrobatai „Greentrials Show“. Savo virtuoziškais pasirodymais fizikos dėsniams prieštaraujantys garsieji kaimyninės šalies ekstremalai publikai dovanos naują autorinį pasirodymą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min