Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 5d. 15:42

Kauniečiai šokiruoti: iš žymiojo Laisvės alėjos fontano teliko šiukšlių krūva

Sugriautas Laisvės alėjos fontanas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Sugriautas Laisvės alėjos fontanas

Rekonstrukcijos darbai neaplenkė ir Kauno simboliu tapusio, Laisvės alėjos viduryje ištisus dešimtmečius stūksančio fontano. Trečiadienį jo vietoje teliko keli surūdiję vamzdžiai ir krūva betono. Toks vaizdas šokiravo ne vieną praeivį, o žinia apie su žeme sulygintą objektą netruko pasklisti socialiniuose tinkluose. Architektas Šarūnas Kiaunė ramina: „Naujasis fontanas atrodys taip pat.“

Projekto autorius architektas Š.Kiaunė 15min teigė, kad fontanas nebuvo saugomas paveldosaugininkų, todėl gyventojų nerimas neturi pagrindo. Senąjį statinį, anot jo, planuojama pakeisti taip pat atrodančiu nauju.

„Keičiamos perdangos ir visa techninė fontano dalis. Jo būklė buvo tokia, kad remontuoti neįmanoma – prieš 4 dešimtmečius fontanas įrengtas naudojant nekokybiškas medžiagas, atliekas, todėl dabar priimtas sprendimas jį griauti ir statyti iš naujo“, – 15min paaiškino architektas.

Pašnekovas pabrėžė, kad planuojami pokyčiai – minimalūs, todėl nėra pagrindo nerimauti.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Sugriautas Laisvės alėjos fontanas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Sugriautas Laisvės alėjos fontanas

Anot Š.Kiaunės, naujasis Laisvės alėjos fontanas atrodys taip pat, kaip ir anksčiau, tik šįkart bus naudojamos kokybiškos medžiagos. Be to, jo teigimu, atsiras ir papildomų funkcijų.

Anot Š.Kiaunės, naujasis Laisvės alėjos fontanas atrodys taip pat, kaip ir anksčiau, tik šįkart bus naudojamos kokybiškos medžiagos.

Paklaustas, kaip vertina tai, jog statinys nebebus autentiškas, architektas pastebėjo: „Ar betoninė perdanga yra vertinga?“

Š.Kiaunė paaiškino, kad kauniečių pamėgtas objektas nėra įtrauktas į kultūros paveldo vertybių sąrašą. 15min tai patvirtino ir Kultūros paveldo departamento (KPD) Kauno skyriaus vedėjas Svaigedas Stoškus.

Kiek anksčiau spaudai išplatintame pranešime Kauno Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis paaiškino: „Bus pakeista visa technologija – atsiras šiuolaikiški purkštukai su įvairiomis trykštančio vandens srovių galimybėmis. Bus įdiegtas programuojamas apšvietimas. Fontanas taps muzikiniu. Visa tai numatyta projekte.“

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Sugriautas Laisvės alėjos fontanas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Sugriautas Laisvės alėjos fontanas

Anot jo, rekonstrukcijos metu bus išlaikyta tik fontano forma ir burbulų kompozicija, kuri įvertinus jų techninę būklę, ko gero, bus pakeista naujais nerūdijančio plieno burbulais.

„Fontanas taps nauju šiuolaikišku objektu, tačiau išsaugos savo kaip Laisvės alėjos simbolio identitetą“, – žadėjo Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:36
01:48
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min