Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauniečiams trūksta kantrybės

savanorių perėja
A.Koroliovo nuotr. / Savanorių perėja
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusią savaitę Kaune pradėjęs veikti dar vienas naujas šviesoforas, reguliuojamas pėsčiųjų, tapo galvos skausmu policijos pareigūnams, transportininkams bei eismo dalyviams. Pastovėję 10 minučių prie šios perėjos išvystumėte ne vieną pėstįjį einantį, o vairuotoją važiuojantį per raudoną šviesoforo signalą.

Naujas šviesoforas pradėjo veikti Savanorių prospekte prie pėsčiųjų perėjos ties vadinamuoju „bankų kvartalu“. Norėdami pereiti gatvę, pėstieji turi paspausti pėsčiųjų mygtuką, kad užsidegtų eiti leidžiantis signalas.

Triukšmas dėl šios perėjos kilo tuomet, kai policijos pareigūnai pradėjo patruliuoti šalia ir bausti pažeidėjus. Policininkai per dieną nubaudė tris vairuotojus, kurie pravažiavo perėją per raudoną signalą.

Anksčiau šioje vietoje veikė mirksintis įspėjantysis geltonos spalvos signalas, tačiau ne visada vairuotojai tinkamai reagavo į perėja einančius pėsčiuosius.

Nenori laukti

„Kaune yra ne viena tokia pėsčiųjų perėja, kuri reguliuojama taip pat, bet dar nė karto nesusidūrėme su tokia problema. Žmonės išmoko naudotis, priprato. Mums naujiena, kaip galima nepamatyti, kad perėja yra reguliuojama šviesoforu. Matyt, tiesiog žmonės nenori laukti, todėl ir eina per gatvę, nesulaukę žalio šviesoforo signalo“, – svarstė Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras.

„Prie šviesoforų ketiname priklijuoti ryškius lipdukus, kad pėstieji matytų, jog reikia paspausti mygtuką, tik tada žalia šviesa užsidegs“, – sakė vedėjas.

Šiuo metu toks pat pėsčiųjų reguliuojamas šviesoforas įrenginėjamas Veiverių gatvėje netoli Aleksoto turgaus. Dar iki Kalėdų toks šviesoforas pradės veikti ir T.Masiulio gatvėje prie Petrašiūnų pradinės humanitarinės mokyklos.

Reikia priprasti

Šalia šios perėjos dirbantys kauniečiai džiaugiasi, kad dabar gali saugiai pereiti gatvę, nes anksčiau reikėdavo ilgiau palaukti, kol vairuotojai praleis pėsčiuosius.

„Anksčiau šviesoforas čia neveikdavo, tik mirksėdavo geltonas signalas, tarsi buvo apsimestinis šviesoforas. Mano manymu, labai gerai, kad perėja dabar reguliuojama. Dar reikėtų abiejose kelio pusėse pastatyti po policijos pareigūną, kad išmokytų visus vaikščioti, ir tada niekas nebenorės eiti per raudoną šviesoforą. Nes dabar mašinos važiuoja, pėstieji eina ir nė vienas nežino, ką daryti. O kai žmogus eina „išsižiojęs“ per raudoną, tada ir mašinos sustoja“, – teigė kiekvieną dieną per šią perėją vaikštanti Solveiga.

Rimvydas, kuris taip pat kiekvieną dieną eina per šią gatvę, džiaugėsi pasikeitimais: „Super, gera idėja, tik gaila, kad žmonės ne visi žino, jog reikia paspausti mygtuką, norint pereiti gatvę. Pėstieji ateina, stovi, laukia, nesulaukia, kada užsidegs žalia spalva, ir tada tiesiog eina per pėsčiųjų perėją, net degant raudonam signalui.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min