Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauniečių muzikantų projektas kviečia atrasti kitokį džiazą

Miesto kavinėse vyks projektas „Liepsnojantis džiazas“.
Organizatorių nuotr. / Džiazas
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį, 19 val., VDU Didžiojoje auloje bus pristatytas naujas dviejų žinomų ir patyrusių kauniečių muzikantų Tomo Razmaus ir Arno Mikalkėno džiazo projektas „Dueto menas“. Dueto, kurį galima vadinti įvykiu šalies džiazo scenoje, idėjos ir muzikinės patirtys jau sudėtos į kompaktinį diską.

Pasak muzikantų, „Dueto menas“ tikslas – puoselėti improvizacinį meną, atskleisti tikrąsias, nesukomercintas džiazo, kaip muzikos žanro, vertybes, derinti griežtąsias stilistikas su ekspresija.

Muzikantai pasakojo, kad jų dueto susikūrimą nulėmė absoliutus muzikinis štilis Kaune, taip pat noras keisti klaidingą džiazo sampratą iš pagrindų, atkreipti visuomenės dėmesį į įvairesnius muzikinės raiškos būdus, ieškoti naujovės muzikoje nuolatos dalintis muzikiniais įspūdžiais.

Koncerto metu bus pristatytas jų kompaktinis diskas, kuriame – 20 programinių kūrinių. Tiesa, pasirodymuose autoriai pasilieka visišką teisę juos interpretuoti kitaip, likti priklausomi nuo emocijos, nuotaikos ir momento kaitos.

Dueto nariai – įvairiuose muzikiniuose projektuose save išbandę muzikantai. T.Razmus, grojantis saksofonais), mokėsi Klaipėdos S.Šimkaus konservatorijoje ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Yra tapęs džiazo konkurso „Rudens akvarelė“ ir „Vilnius Jazz 2006“ grand prix laureatu. Aktyviai dalyvauja Kauno, Birštono, Klaipėdos, Vilniaus džiazo festivaliuose. Yra koncertavęs Italijoje, Rusijoje, Švedijoje, Lenkijoje, Vokietijoje. Jis laikomas vienu perspektyviausių jaunosios kartos saksofonininkų Lietuvoje, grojančiu įvairiais stiliais: nuo klasikos iki avangardo. T.Razmą galima pamatyti kartu su grupėmis „?“, „Art of duo“, „Apeiron“, „For free“.

A.Mikalkėnas – klavišinių metras, kurio pasiekimus liudija tokių konkursų kaip „Pianello Val Tidone“, „Stefanni Bizzari“, „Vilnius“ ir kitų pirmų vietų prizininkas. Jo koncertai vyksta Italijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Estijoje, Latvijoje ir Airijoje. Be to, A.Mikalkėnas aktyviai kuria muziką įvairiems projektams bei spektakliams. Taip pat priklauso grupėms „?“, „Art of duo“, „Apeiron“, „Klustmasters“. Jį buvo galima išvysti ir dabar nebeegzistuojančiuose kolektyvuose „Chillout“ ir „accID orchestra“.

Koncertas yra nemokamas.

Komentarai
Temos Džiazas, Muzika
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min