Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 3d. 17:19

Kauniečių susitikimas su K.Betingiu virto paskaita apie prokuratūros darbą (nuotraukos)

Prokuratūros atstovai atsakinėjo į kauniečių klausimus
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Prokuratūros atstovai atsakinėjo į kauniečių klausimus

Į susitikimą su prokuroru Kęstučiu Betingiu atėję kauniečiai galėjo pasijusti studentais – vietoj žadėtų atsakymų į žmonių klausimus teisėsaugininkas susirinkusiuosius supažindino su prokuratūros funkcijomis bei veikla.

Buvusio Seimo nario, teisininko Kęstučio Čilinsko vadovaujamo „Jungtinio demokratinio judėjimo“ surengtas susitikimas su Kauno prokurorais patyrė fiasko. Trečiadienį vakare į Mykolo Riomerio universiteto Kauno policijos fakulteto salę susirinko beveik pora šimtų daugiausiai pagyvenusio amžiaus kauniečių. Prieš susitikimą buvo žadėta, jog prokurorai atsakys į žmonėms rūpimus klausimus bei patars, kaip spręsti juos užgriuvusias problemas. Visiems susirinkusiems buvo išdalinti lapeliai, ant kurių žmonės galėjo užrašyti prokurorams skirtus klausimus.

„Nesusirinkome tam, kad gilintumėmės į kokią nors konkrečią bylą Yra problemos, kurias matome mes visi, yra problemos, kurias matau aš kaip teisininkas. Ginant viešąjį interesą, teismams didelę įtaką daro monopolijų atstovai. Dažnai tokiems aktyvistams patiems būna užvedamos fiktyvios bylos. Tokių atvejų yra buvęs ne vienas“, – maždaug pusvalandį vėlavusį renginį savo įžangine kalba pradėjo K.Čilinskas, pasidžiaugęs, jog pirmąkart paprastiems žmonės yra suteikta tiesioginio dialogo su prokurorais galimybė.

Dalis paliko salę


Tačiau į tribūną žengus Kauno apygardos vyriausiajam prokurorui K.Betingiui bei dviems jo kolegoms, žadėtas dialogas virto monologu. K.Betingiui pradėjus kalbėti apie prokurorų darbo ypatumus, salėje pasigirdo šurmulys bei teisėsaugininko kalbą nutraukę plojimai.
„Mums neįdomu. Pereikite prie mūsų klausimų“, – pasigirdo iš salės galo.

„Iš jūsų plojimų suprantu, kad jums patinka tai, ką aš pasakoju“, – ironiškai nusišypsojo K.Betingis ir pratęsė teisės studijų pirmakursiams labiau tinkančią kalbą.
Prokurorui pristačius nusikaltimų, padarytų Kauno regione statistiką, dalis pasipiktinusių kauniečių demonstratyviai atsistojo ir paliko salę.

Kiti ilgai kalbėti nedrįso

Po K.Betingio, prie mikrofono stojo dar du jo kolegos iš apygardos ir Kauno rajono apylinkės prokuratūrų. Šiems tęsiant savo atstovaujamų įstaigų pristatymą, salėje susirinkę žmonės ėmė dar labiau piktintis ir reikalauti greičiau pereiti prie atsakymų į jiems rūpimus klausimus. Panašu, jog šis kauniečių bruzdesys suveikė, nes kiti du prokurorai tribūnoje praleido žymiai mažiau laiko nei pirmasis kalbėjęs K.Betingis.

Konkrečių atsakymų pašykštėjo

Nuo susitikimo pradžios praėjus beveik 2 valandoms, nešinas pluoštu lapelių, į tribūną grįžo K.Betingis.
„Kada teisėsauga dirbs žmonių labui? Kada bus pradėta kova su narkotikų mafija, korupcija?“, – panašius klausimus garsiai perskaitęs prokuroras vėl įsivėlė į monologinius svarstymus apie teisėsaugininkų padėtį, žmonių požiūrį į juos bei didžiulį darbo krūvį.

„Pasižiūrėkime, ką mes turime Seime – žmonės, kurie yra teisti ar kuriems gresia atsakomybė. Žmonės, žiūrėkime, ką mes patys išsirinkome. Juk jie yra įstatymų leidžiamoji valdžia“, – valdžiai netiesioginių priekaištų mestelėjo vyriausiasis prokuroras, kuris, sulaukęs klausimų apie konkrečias kauniečių problemas, susijusias su prokuratūros darbu, paragino juos kreiptis įstatymų numatyta tvarka.

Sulaukęs klausimų apie Gintaro Petriko ir Drąsiaus Kedžio bylas, K.Betingis nedaugžodžiavo.
„Tai yra konkrečios baudžiamosios bylos. Jokių atsakymų ir diskusijų šiais klausimais nebus“, – nukirto prokuroras.
K.Betingiui baigus kalbėti, iš susitikimo organizatorių jis gavo gėlių. Iš Kauno policijos fakulteto salės daugelis kauniečių išėjo ne itin patenkinti ir tvirtino, jog tikėjosi visai kitokio susitikimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min