Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 31d. 08:55

Kauniečių taupymo įpročiai analitikų akimis

Pinigai
LŽ nuotr. / Pinigai

Kauniečiai „juodai dienai“ atsideda tik apie 4 proc. pajamų ir yra nelinkę taupyti pirkdami avalynę, drabužius bei pildamiesi degalus. Tokias išvadas padarė SEB banko ekspertų atlikta analizė, kuria siekta patarti gyventojams, kaip taupyti sunkmečiu.

Palyginus 2003 ir 2008 metų duomenis, paaiškėjo, kad kauniečiai dažnai susigundydavo įsigyti naujų drabužių ar avalynės. Jau prieš penkerius metus Kauno gyventojai pirko keturis kartus  daugiau batų nei 2000-aisiais ir tam per metus skirdavo apie 400 eurų.

Negaili pinigų degalams

Nemažą dalį lėšų kauniečiai išleidžia ir transporto priemonių išlaikymui, ypač degalams. Analizė taip pat parodė, jog skirtingai nei kitų miestų gyventojai, kauniečiai labiausiai nelinkę atsisakyti galimybės į darbą važinėti automobiliu. Jie nenori derintis prie visuomeninio transporto grafikų bei nepatogumų, kylančių juo naudojantis.

Ekonomikos augimo metu pradėję gauti daugiau pajamų kauniečiai negailėjo restoranuose, poilsiui, kultūrai, būsto apstatymui. Tačiau maistui, skirtam vartoti namuose, išlaidos pernai buvo tokios pat kaip ir prieš penkerius metus.

„Jei Kauno gyventojai vartotų tiek pat, kiek 2003-ais, per mėnesį vidutiniškai sutaupytų 184 litus vienam žmogui“, – pastebėjo SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė. Specialistė patarė, jog pirmiausia reikėtų atsisakyti nebūtinų pirkinių, pavyzdžiui, drabužių, avalynės, įvairių akcijų brukamų prekių.

Perka daug sėklų ir sodinukų

Analitikų nuomone, lietuviai jau pradėjo taupyti. Tai rodo šiemet net 50 proc. padidėjęs sėklų ir sodinukų pardavimas. „Žmonės taip bando ne tik užauginti savų daržovių, bet ir dirbant gamtoje pailsėti nuo įtampos“, – sakė J.Varanauskienė.

Atlikta analizė parodė, kad sunkmečiu lietuviai taupo apie 4 proc. pajamų. Tuo tarpu skandinavai kas mėnesį atideda pustrečio karto daugiau pinigų.

Pasaulio ekonomistai įsitikinę, kad sunkmetis – puikus laikas įsigyti prabangos prekes, būstus bei akcijas. Žinoma, jei tam yra atliekamų lėšų. 

Temos: 2 SEB bankas Bankas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:49
01:42
09:25

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min