Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauniečių verslumas juos išves iš krizės

Darbo birža
Eriko Ovčarenkos/15min.lt nuotr. / Darbo birža
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaunas nedarbą išauginusį sunkmetį įveiks lengviau nei kiti Lietuvos miestai. Išgyventi jiems padės įgimtas verslumas.

Tokias optimistines prognozes trečiadienį pateikė Kauno darbo birža. Pasak laikinai Kauno darbo biržos vadovo pareigas einančio Vyginto Morkūno, tendencijos rodo, kad 2009 metais Kaune ir rajone esančios įmonės atleis 2,5 karto daugiau darbuotojų nei priims naujų. Į Darbo biržą per metus turėtų kreiptis apie 30 tūkst. bedarbių. Bendras nedarbo lygis metų pabaigoje sieks 4,9 proc.

Daugės pirmą kartą į darbo biržą besikreipiančių jaunų, 25-erių dar neturinčių, bedarbių, daugiau vyrų nei moterų. Iki šiol nedarbas dažniau paliesdavo moteris. „Tai nėra gerai, nes vyrai sunkiau nei moterys išgyvena stresą, užklumpantį netekus darbo. Mūsų visuomenėje įprasta, kad moteris gali ilgesnį laiką nedirbti, užsiimti namų ruoša. Vyrai netekę šeimos maitintojo statuso dažniau palūžta“, – pastebėjo V.Morkūnas. Vis dėlto Kaunas išliks mažiausiai nedarbo paliestu miestu.

„Kaunas visada buvo verslus miestas. Istorija rodo, kad čia gyvenantys žmonės lengviau nei kitų miestų gyventojai imasi savo verslo, ieško būdų, kaip patys galėtų dirbti ir užsidirbti, ne tik laukia pasiūlymų iš Darbo biržos. Todėl mūsų prognozės Kaunui – optimistinės“, – sakė V.Morkūnas.

Specialistų reikės, statybininkų – nebe

Prognozuojama, kad šiemet palankiausias galimybes susirasti darbą Kaune turės aukštąjį išsilavinimą turintys pardavimo, draudimo vadybininkai, finansininkai, elektros inžinieriai, bendrosios praktikos slaugytojai, taip pat virėjai, siuvėjai, suvirintojai, tolimųjų reisų vairuotojai, metalo apdirbimo staklių operatoriai. Sunkiau įsidarbinti 2009-aisiais bus chemikams, statybų inžinieriams, verslo paslaugų vadybinikams, administratoriams, buhalteriams, elektrikams, šaltkalviams, automobilių remontuotojams, konditeriams kepėjams. Mažiausiai paklausios specialybės šiemet bus šios: agronomai, miškininkai, žemės ūkio ir gyvulininkystės specialistai, pradinių klasių pedagogai, apdailininkai, stakliai, dailidės, mezgėjai, audėjai ir medienos apdirbimo staklių operatoriai.

„2008 metų rugsėjo ir gruodžio mėnesiais atlikta darbdavių apklausa parodė, kad Kaune ir rajone daugiausia darbuotojų šiemet reikės paslaugų sferoje. Mažiausiai – statybose ir gamybos pramonėje. Šiose srityse numatomas ir didžiausias darbo vietų likvidavimas“, – sakė Kauno darbo biržos Darbo su darbdaviais skyriaus vedėja Danguolė Galinienė.

Komentarai
Temos Verslas, Darbas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min