Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauniečius džiuginantys sausi orai varo į neviltį visuomenės sveikatos specialistus

Dėl kietosiomis dalelėmis užteršto miesto gatvės nebus dažniau valomos.
Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Oro tarša
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Kauno visuomenės sveikatos centro (KVSC) specialistų teigimu, praėjusį penktadienį didesnė nei leistina kietųjų dalelių norma ore užfiksuota Petrašiūnuose, o pirmadienį – Noreikiškių oro matavimo stotyse. Antradienį dienos duomenų nėra, nes trumpam buvo sutrikę matavimo prietaisai. Tačiau kadangi vyravo panašūs orai, kaip ir savaitgalį, galima spėti, jog situacija buvo panaši.

Pasak KVSC Visuomenės sveikatos saugos skyriaus vyriausiojo specialisto Andriaus Kraulėdos, oro tarša kietosiomis dalelėmis galėjo padidėti ne tik dėl sauso ir vėjuoto oro, bet ir dėl miestą ir visą apskritį varginančių gaisrų, kuriuos sukelia pernykštę žolę deginantys žmonės.

„Tyrimais nustatyta, kad kietosios dalelės sukelia įvairius sveikatos sutrikimus. Į žmogaus organizmą jos patenka kvėpuojant. Stambesnės dalelės sulaikomos viršutiniuose kvėpavimo takuose, todėl rimtesnio pavojaus nesukelia: jas iščiaudime ar iškosime. Tačiau smulkesnės dalelės gali nusėsti bronchuose, plaučiuose ir vėliau sukelti plaučių ligas“, – priminė A.Kraulėda.

Užterštai atmosferai ypač jautrūs jaunesni nei 5 metų vaikai, taip pat vyresnio amžiaus žmonės, sergantieji lėtinėmis kvėpavimo bei kraujotakos ligomis. Specialistai pataria esant didesnei nei normaliai kietųjų dalelių koncentracijai ore vengti judrių miesto gatvių, pramoninių rajonų. Sportui ar laisvalaikiui geriau rinktis nuošalesnes vietas, miesto parkus. Prieš vėdinant patalpas, langus ir orlaides būtina uždengti drėgna drobule.

Naujausią ir išsamią informaciją apie oro užteršimą galima rasti interneto puslapyje http://krd.am.lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min