TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauniečius erzina po nevykusio genėjimo palmėmis virtusios Žaliakalnio liepos

Nugenėti medžiai A.Mackevičiaus gatvėje, skaitytojo Gedimino nuotr.
Nugenėti medžiai A.Mackevičiaus gatvėje, skaitytojo Gedimino nuotr.
Šaltinis: 15min
0
A A

Žaliakalnyje esančios A.Mackevičiaus gatvės gyventojai apstulbo pamatę nuniokotus medžius. Kai kurie jų stirkso nugenėti beveik iki pat viršūnės. Savivaldybė pripažino, kad medžiai nugenėti nevykusiai ir žada nubausti rangovą.

„Turėjome medžius, kurie saugojo nuo dulkių, kaitros, iš dalies ir gatvės triukšmo, o dabar turime palmių alėją“, – liūdnai juokavo Gediminas, atsiuntęs redakcijai savo gatvės nuotraukas.

Jis sakė paklausęs darbų vadovo, ar šis turėjo kokių nors kriterijų taip genėdamas medžius, tačiau atsakymo nesulaukė. „Jis tik pasakė kad dabar jau nieko nepakeisi, net nesugebėjo atsakyti, kodėl nugenėtos šakos, kurios buvo ne gatvės pusėje ir eismui visiškai netrukdė. Taip pat neparodė leidimo, kuriame, kaip jis teigė, yra nurodytas genėjimo būdas“, – pasakojo Gediminas.

jaunas medelis3 šaka kuria reikėjo pjauti
Skaitytojo Gedimino nuotr.

Atvykus žmonių paviestam savivaldybės tarnautojui darbų vykdytojas žmonėms paaiškino, kad A.Mackevičiaus gatve bus nukreiptas viešasis transportas dėl Savanorių prospekto remonto.

„Tačiau ir iki tol čia važiuodavo autobusai, sunkiasvorės mašinos, nes netoliese vyksta statybos, yra viešbutis, kur atvežami turistai. Medžiai niekam netrukdė“, – teigė Gediminas.

Jis paprašė darbų vykdytojo, kad ties jau nugenėtais medžiais, pastatytų kraną, kurio aukštis su sukleista strėle beveik atitinka autobuso aukštį. „To jie padaryti nesutiko, nes aiškiai matėsi, kad medžiai nugenėti gerokai aukščiau nei reikia“, – tvirtino gyventojas.

Pasak jo, kai kurie medžiai nugenėti paliekant tik kelias šakas, kiti palikti menkai genėti. „Darbininkai dirbo be jokios logikos“, – pastebi Gediminas.

Vyrą nustebino ir atsainus požiūris į darbų saugą. „Darbininkai neturėjo specialių drabužių, šalmų, neaptvėrė darbo zonos“, – dalijosi pastebėjimais gyventojas.

jaunas medelis2
Skaitytojo Gedimino nuotr.

Kauno savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus vyr. specialistas Ovidijus Petrulis sakė, kad leidimas genėti medžius išduotas dėl to, kad į A.Mackevičiaus gatvę bus nukreiptas transportas, kol vyks dalies Savanorių prospekto rekonstrukcija.

Medžių genėjimo, kirtimo darbus atliko Miesto tvarkymo skyriaus samdoma įmonė ,,Irgita“.

„Iš 82 medžių dauguma medžių yra nugenėta neblogai, tačiau yra keletas medžių, kurių šakos nugenėtos labai blogai, pažeidžiant medžių genėjimo taisykles. Lajų pakėlimu galima išpjauti žemutines lajos šakas iki 3,2-3,6 m aukščio. Keletui medžių po elektros laidais netinkamai atliktas ir viršūnių pažeminimas. Įmonei už blogai atliktus genėjimo darbus bus taikomos įstatymu numatytos sankcijos“, – teigė O.Petrulis.

Žaliakalnio gyventojai sako, kad po genėjimo liko sudarkyti medžiai ir Aukštaičių gatvėje, esančioje tame pačiame rajone.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min