Dabar populiaru
Publikuota: 2010 vasario 9d. 23:04

Kauniečius įsuks Užgavėnių renginiai

Užgavėnių šventė uostamiestyje vyks vasario 14 dieną, tačiau iki tol rengiami vakarai apie tradicijas, edukaciniai užsiėmimai.
Etnokultūros centro nuotr. / Užgavėnių šventė

Sekmadienį, vasario 14-ąją, kauniečiai turės progą garsiai ir nesislėpdami burnoti ant žiemos. Įvairiose miesto vietose ir Rumšiškėse, Lietuvių liaudies buities muziejuje, bus švenčiamos Užgavėnės. Ši šventė – oficialus žiemos išvarymo metas.

„Prisiekinėjame, kad tikrai nebevažiuosime į Rumšiškes per Užgavėnes. Valandų valandas lauki, kol įeini, dar ilgiau – kol išvažiuoji. Bet vos tik ateina ta diena – ir vėl mes čia“, – sako prisiekę Užgavėnių šventės Rumšiškėse lankytojai. Iškęsti visas spūstis masina spalvinga renginių programa.

Šiemet šventė muziejuje prasidės 10 val. Kaip įprasta, muziejaus miestelyje šurmuliuos tautodailininkai, amatininkai ir kulinarinio paveldo atstovai, viliosiantys ne tik originaliais dirbiniais, bet ir skaniais gėrimais bei maisto gaminiais. Nuo vidurdienio prie prekeivių prisijungs ir ansambliai. Siautulingoms linksmybėms jau ruošiasi Palangos, Mažeikių, Plungės, Šilalės rajojo, Klaipėdos, Varėnos rajono, Vilniaus, Šiaulių, Kauno ir kitų Lietuvos vietovių kolektyvai.

Nors kartą dalyvavusieji Užgavėnėse Rumšiškėse žino, jog smagiausia jose – rungtynės ir varžybos. Šiemet bus galima dalyvauti viktorinoje „Šiupinynas“ bei blynų kąsniavimo lenktynėse. Išalkusieji galės leisti laiką blyninėje, kur bus galima ir patiems patikrinti savo blynų kepimo įgūdžius.

14 val. bus atidaryta kolekcija „Užgavėnės 2010“. Tuo pat metu pasirodys „Ąžuolyno meškučių cirko“ artistai. Nuo 15 val. prasidės svarbiausias Užgavėnių momentas: persirengėlių eitynės, Lašininio ir Kanapinio kova bei Morės sudeginimas.

Užgavėnės Kaune

Tie, kurie į Rumšiškes patingės vykti, kviečiami užsukti arčiau namų – į Kauno seniūnijas, kur taip pat vyks Užgavėnių šventės.

Vasario 11 dieną

14 val. Šančiuose, prie Šančių poliklinikos (A.Juozapavičiaus pr. 72) vyks Užgavėnių šventė.

14 val. Gričiupio gatvėje 11 bendruomenės centras „Girsta“ kviečia kartu išlydėti žiemą.

Vasario 14 dieną

Kalniečių parke, prie Kalniečių parko tvenkinio, 13 val. vyks Eigulių ir Kalniečių gyventojų Užgavėnės. Žmonės kviečiami atsinešti pačiūžas, rogutes, slides, karštos arbatos ir blynų.

12 val. Lampėdžių pušyne, (ties 9 maršruto autobuso galine stotele), koncertuos ansamblis ,,Sodyba“, vyks kaukių varžytuvės, Morės deginimas, keps blynai.

13 val. Panemunės šile, šalia Aukštosios Panemunės Švč. Mergelės Marijos bažnyčios (Vaidoto gatvėje), vyks šventė „Užgavėnės Panemunėje“. Koncertuos ansamblis „Bočiai“, Kauno „Šilo“ pradinės mokyklos mokiniai. Šventės metu vyks skaniausio blyno konkursas, bus prekiaujama blynais, saldumynais, suvenyrais.

12 val. Aleksote, VDU Kauno Botanikos sode, vyks žiemos išvarymo šventė su Užgavėnių šokiais, žaidimais, baisiausios kaukės rinkimais, Morės deginimu, kiaušinienės ir blynų kepimu. Šventės dalyviai laukiami tik su kaukėmis!

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min