Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 vasario 8d. 08:03

Kaunietė sunerimo: ar prigis iškirstų vietoje pasodinti jauni medeliai?

Nuvirtęs medis Kauno Vytauto prospekte
15min skaitytojo nuotr. / Nuvirtęs medis Kauno Vytauto prospekte
Sutvarkyti Kauno gatves užsimojusių valdininkų sprendimu, vien Vytauto prospekte 2017 metais iškirsta daugiau kaip 200 medžių. Tąkart į kovą kilę miestiečiai išgirdo pažadą: medžiai bus atsodinti. Vis dėlto, išvirtęs jaunas medelis kaunietę privertė suabejoti, ar darbai atlikti kokybiškai?

„Kaip žinia, medžiai Vytauto prospekte pasodinti neseniai, bei kai nutinka taip, kaip nuotraukoje – kas atsakys? Kodėl nesutvarko iki galo, kad darbo brokas akių nebadytų?“, – 15min dėstė ji.

Kauno savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė paaiškino, kad medelį veikiausiai nulaužė bendrovės „Kauno švara“ sniego valymo mašina. 15min ji tikino, kad kreipėsi į bendrovę su prašymu paaiškinti situaciją bei atlyginti padarytą žalą.

„Vytauto prospekte atliekant gatvės rekonstrukciją 2017 metais pašalinti 227 seni ir ligoti medžiai, juos pakeitė 221 jauni medeliai, pritaikyti augti miesto sąlygomis“, – teigė ji.

Pasak jos, medeliai gali neprigyti dėl netinkamų aplinkos sąlygų, dažniausiai užterštumo ir tik retkarčiais – vandalizmo. 15min savivaldybės atstovė paaiškino, kad apie medžių sunaikinimo atvejus pranešama Kauno miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriui, tuomet kaltininkas sumoka medelio atstatomąją vertę.

„Kiek iš naujai pasodintų medžių prigijo galėsime atsakyti gegužės mėnesio pabaigoje. Vietoje neprigijusių medžių (jei tokių atsiras) bus pasodinti nauji“, – sakė R.Savickienė.

15min pašnekovė atskleidė, kad medelių sodinimas Vytauto prospekte atsiėjo 66,2 tūkst. eurų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

02:04
01:51
01:31

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min