Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 7d. 14:16

Kaunietis apie konfliktą bare: nelegaliai apsauginiais dirbantys policininkai jaučiasi nebaudžiami

Baras „rePUBlic No.3“
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / Baras „rePUBlic No.3“

Kalėdinę įmonės šventę kaunietis prisimins ilgai – su kolegomis užsukęs į senamiestyje veikiantį barą „Republic“ verslininkas sulaukė ne kolektyvo šypsenų, o apsaugininkų kumščių. Anot vyro, tarp jų – ir nelegaliai uždarbiaujantys policininkai, tad nieko keisto, kad į įvykio vietą iškviesti pareigūnai nubaudė ne kolegą agresorių, o konflikto auką. Kauno apskrities vyriausiame policijos komisariate pradėtas aplinkybių patikslinimas.

„Su kolektyvu šventėme Kalėdas, pabuvome restorane, o vėliau nusprendėme užsukti į barą „Republic“. Vos atėjus apsauginis „pasitiko“ įspėdamas, kad ilgai čia nebūsiu. O viskas prasidėjo tada, kai barmenas manęs neaptarnavo ir paprašiau pakviesti vadovą. Jis nusišaipė rodydamas į apsaugininką ir pasakė: „Va, čia mano vadovas.“ Supratau, kad barui klientai nereikalingi ir ėjau išėjimo link, kai pakviesti apsaugos darbuotojai pradėjo stumdytis. Nesivėliau į konfliktą, bet paklausiau, kas vyksta“, – pasakojimą pradėjo kaunietis.

Vyro teigimu, toliau istorija vystėsi dar greičiau. Nesipriešinančiam klientui apsaugininkai pabandė užlaužti rankas, tai išvydę pašnekovo kolegos puolė klausti, kas vyksta, tačiau buvo įspėti, kad jų laukia tas pats. „Pagalvojau, – toliau dėstė jis, – kad neverta konfliktuoti ir viską reikia spręsti civilizuotai.“

Pareigūnai atvažiavo, bet sutiko bare besidarbuojantį kolegą, todėl jokių veiksmų nesiėmė. Priešingai – pasakė, kad nuo manęs sklinda alkoholio kvapas, todėl neturiu teisės rašyti pareiškimo.

„Išėjęs į lauką iškviečiau policiją. Pareigūnai atvažiavo, bet sutiko bare besidarbuojantį kolegą (vardas ir pavardė redakcijai žinomi, – aut. past.), todėl jokių veiksmų nesiėmė. Priešingai – pasakė, kad nuo manęs sklinda alkoholio kvapas, todėl neturiu teisės rašyti pareiškimo. Pagal juos išeina, kad jeigu esu išgėręs, tai neturiu jokių teisių ir mane galima sumušti, laužti rankas, apiplėšti ir panašiai“, – pasakojo pašnekovas.

Protokole – nebūti dalykai

15min vyras atviravo, kad buvo lengvai išgėręs, tą patvirtino ir alkotesterio duomenys, tačiau pabrėžė nesielgęs agresyviai. Pasak jo, protokolą pareigūnai surašė ne konflikto kaltininkams, o nukentėjusiam baro klientui. Paklaustas, iš kur žino, kad vienas iš apsaugininkų yra policininkas, pašnekovas paaiškino, kad tai – vieša paslaptis, be to, vieną jų šiek tiek pažįsta.

„Surašė man protokolą, o kad „pritemptų“ iki administracinio nusižengimo, nurodė nebūtus dalykus – neva kabinėjausi prie apsaugininkų, keikiausi, triukšmavau. Tai akivaizdus melas, todėl mano atžvilgiu teisena buvo nutraukta pasikalbėjus su tyrėju“, – detalėmis dalijosi jis.

Konfliktui pasibaigus, kaunietis su būriu kolegų patraukė užkąsti į kitą vietą. „Po kurio laiko, – 15min sakė vyras, – praeidami pro tą patį barą tapome jau kito įvykio liudininkais.“

Tapo kito konflikto liudininku

„Girtas vaikinas norėjo įeiti į barą, bet tas pats apsaugininku dirbantis pareigūnas, kuris anksčiau stumdė mane, ne tik neleido užeiti, bet ir agresyviai įrėmė ranką į jaunuolio krūtinę bei nustūmė šalin. Tai kartojosi kelis kartus. Tas vaikinas tikrai buvo padauginęs alkoholio, bet nesielgė agresyviai. Išjuoktas ir apstumdytas jis prarado savitvardą ir pasielgė neatsargiai – spyrė į duris. O tada visi trys išlėkė, paguldė jį ant žemės, praskėlė kaktą. Tada jau pradėjau filmuoti, iš manęs bandė paimti telefoną... Dar kartą atvykusi policija ir vėl palaikė kolegos pusę“, – kitą to vakaro įvykį prisiminė pašnekovas.

Kaunietis nusprendė nesitaikstyti su tokiu apsaugininkų elgesiu ir vėliau pats kreipėsi į teisėsaugą.

Neteisėtai uždarbiaujantis pareigūnas buvo apklaustas, bet, kiek žinau, pasiteisino, kad tik šiaip, atsitiktinai užėjo į barą. Keista, kad atsitiktinai atėjo ir atsitiktinai apsirengęs taip, kaip apsaugininkai...

„Baras iš pradžių teigė, kad dirbo du apsauginiai, nors jie buvo trise. Tas policininkas buvo prisisegęs darbuotojo kortelę, bet vėliau, lyg žinodamas, nusisegė. Neteisėtai uždarbiaujantis pareigūnas buvo apklaustas, bet, kiek žinau, pasiteisino, kad tik šiaip, atsitiktinai užėjo į barą. Keista, kad atsitiktinai atėjo ir atsitiktinai apsirengęs taip, kaip apsaugininkai... Gali būti, kad ir antrasis ten buvęs – pareigūnas, bet dėl jo nesu visiškai tikras. Niekam ne paslaptis, kad jie ten dirba, bėda ta, kad jaučiasi nebaudžiami, nes turi kolegų užtarimą“, – 15min pasakojo nukentėjęs vyras.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Baras „rePUBlic No.3“
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Baras „rePUBlic No.3“

Pradėtas aplinkybių patikslinimas

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (KA VPK) teigimu, pareigūnas gali turėti antrą darbą, tačiau prieš tai turi kreiptis į įstaigos vadovą ir pateikti prašymą. KA VPK 15min atskleidė, kad iki šiol atvejų, kai Kauno pareigūnai dirbo antrą darbą nusižengdami tvarkai, nebuvo užfiksuota.

„Kauno apskrities vyriausiame policijos komisariate pradėtas aplinkybių patikslinimas. Apie baigtą tyrimą informuosime papildomai“, – paprašius pakomentuoti šį atvejį atsakė policijos atstovas.

15min paklausta, ar bare „Republic“ dirba policininkai, bei paprašyta patikslinti, ar tarp jų yra konkretus asmuo, įmonės atstovė Indrė Šikšnienė atsakė: „Republic“ barai turi sudarę sutartį su įmone, teikiančia mums tokio tipo paslaugas, todėl pakomentuoti, ką koks asmuo, dirbantis toje įmonėje, veikia nedarbo baruose metu, nelabai galime.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min