Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno „Akropolyje“ bus atsukti laikrodžiai atgal į tarpukario Lietuvą

Nuo šeštadienioį vakaro Vilniuje, Lietuvių liaudies kultūros centre, vyko trankus ir pašėlęs pirmasis lindyhopo maratonas.
Nadeždos Gric nuotr. / Tarpukario Kauno dvasia alsuojančiame renginyje bus galima pasimokyti šokti lindy hopą.
Šaltinis: 15min
0
A A

„Laikykit zgadą, meilę ir vienybę bei ščyrai tarnaukit Tėvynei“ – toks tarpukario Lietuvą menantis palinkėjimas lydės visus, vasario 16-ąją užsuksiančius į Kauno „Akropolį“. Čia pirmą kartą bus minima Valstybės atkūrimo diena – Vasario 16-oji.

Įvairiose prekybos centro vietose bus atkurtas interaktyvus istorinės sostinės gyvenimas su iškiliais prezidento Antano Smetonos laikų poetais, artistais, lindy hopo šokėjais.

„Nuo vidurdienio atsukame savo laikrodžius atgal į tarpukario Lietuvą ir kviečiame šeimas, jaunimą ir vyresnius žmones kartu pasimėgauti žaisminga istorinio Kauno atmosfera, žadinančia mūsų patriotinius jausmus“, – sakė Kauno „Akropolio“ valdytoja Jurgita Viršilienė.

Šventėje lankytojų lauks ne tik retro mados ir šokio pasirodymai, poetų Balio Sruogos, Kazio Binkio prototipai. Kiekvienas atėjęs turės galimybę išmėginti tarpukario laikotarpio istorijos žinias „Aikštės viktorinoje“.

„Žiūrovai pamatys elegancija alsuojančią Laikinosios sostinės madą, susipažinti su aktorių kuriamais personažais. Tarp kurių bus ne tik puošnūs miestiečiai, užsiėmę  kasdieniais darbais, bet netgi ir tų laikų vakarėlių sielos“, – apie būsimą teatralizuotą retro mados spektaklį kalbėjo jo autorė Rūta Sakalauskaitė.

Lankytojai galės pasinaudoti reta galimybe iš arti apžiūrėti ir nusifotografuoti prie tarpukario laikų autentiškų automobilių. Bene įspūdingiausias „Packard 333 Limousine“, kuris 1925 metais pagamintas JAV priklauso prabangių automobilių klasei. Šis automobilis kaip ir kartu su Istorine Prezidentūra rengiama senų fotografijų paroda „Mes prie Nemuno užaugę...“ Kauno „Akropolyje“ bus eksponuojami iki vasario 20 dienos.

Renginio pradžia 12 val.

Kitų vasario 16-ajai skirtų renginių programą rasite čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min