Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno apskrities viršininko garbės ženklai – ir dviems Prezidentams

V.Adamkus ir A.Brazauskas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / V.Adamkus ir A.Brazauskas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmetį, kovo 16 dieną, Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje bus įteikti devyni Kauno apskrities viršininko garbės ženklai.

Šios išskirtinės sukakties proga Garbės ženklai bus įteikiami kadenciją baigusiems Prezidentams Valdui Adamkui ir Algirdui Mykolui Brazauskui, kurių gyvenimo etapai susiję su Kauno apskritimi. Jų darbai ir reikšminga visuomeninė veikla garsina Kauno regioną šalyje ir užsienyje. Garbės ženklas taip pat bus įteiktas Kauno medicinos universiteto klinikų generaliniam direktoriui prof. Juozui Pundziui, kuris pertvarkydamas ir pritaikydamas šiuolaikinius valdymo principus, didžiausią gydymo įstaigą Kauno apskrityje įgalino tapti sveikatos sistemos stabilumo garantu visoje šalyje.

Už ilgametę, aktyvią ir reikšmingą literatūrinę veiklą bei daugelį metų puoselėjamą kultūrą Kauno apskrityje viršininko garbės ženklas skiriamas Kauno meno kūrėjų asociacijos pirmininkui, poetui, eseistui, vertėjui Petrui Palilioniui.

Dar vienas apdovanojimas atiteks Algimantui Treikauskui, Kauno miesto simfoninio orkestro vadovui ir iniciatoriui, už aktyvų kultūrinio gyvenimo organizavimą ir jaunosios muzikų kartos ugdymą Kauno apskrityje. Jo vadovaujamas orkestras, šiemet minėjęs savo penkmetį, tapo vienu profesionaliausių šalies muzikinių kolektyvų, garsinančių Kauno apskritį ir Lietuvą.

Apdovanojimui nominuota Kaišiadorių kultūros centro vadovė Irena Kazakevičienė, už nepailstantį kultūros iniciavimą, meno tradicijų ir idėjų skleidimą savo krašte bei sugebėjimą vienyti Kaišiadorių krašto bendruomenę per kultūrą, teatrą, muziką ir meną. Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas, vienas žymiausių visų laikų trenerių Vladas Garastas bus pagerbiamas už nuopelnus šalies sportui, pasiekimus profesinėje veikloje ir didžiulį indėlį krepšiniui, visame pasaulyje garsinusiam Kauno kraštą.

Dar vienas Garbės ženklas už laimėjimus sporto srityje bus įteiktas buriavimo treneriui Linui Eidukevičiui, išugdžiusiam daug Lietuvos čempionų ir Pekino Olimpinių žaidynių 2 vietos nugalėtoją Gintarę Volungevičiūtę. 

Už mecenatinę veiklą, verslo indėlį ir paramą Kauno apskrities kultūrai bei sportui Garbės ženklui nominuotas spaustuvės „Arx-Baltica“ vadovas, verslininkas Rolandas Dovidaitis.

Kauno apskrities viršininko Garbės ženklas įsteigtas 2006 metais Kauno apskričiai nusipelniusiems žmonėms pagerbti. Garbės ženklas skiriamas už Kauno apskrities garsinimą šalyje ir užsienyje, už kūrybinę veiklą puoselėjant kultūrą, už reikšmingą Kauno regionui verslo plėtrą, respublikinius ar tarptautinius pasiekimus, už nuopelnus profesinėje veikloje, už aktyvią visuomeninę veiklą ar už didvyrišką poelgį.  

Kauno apskrities viršininko garbės ženklais jau apdovanoti 30 asmenų, tarp kurių – trys užsienio šalių piliečiai.

Komentarai
Temos ženklai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min