Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2009 12 21

Kauno arenai siūlomas Žalgirio vardas

Tokį pasiūlymą pateikė Kauno meras Andrius Kupčinskas. Anot jo, toks žingsnis leistų tinkamai paminėti ir svarbią sukaktį – 2010 metais minimas Žalgirio mūšio 600 - ąsias metines.
Kitų metų rudenį pradėsiančios veikti arenos pavadinimas jau aiškus - kylantis statinys gaus legendinės komandos vardą.
Kauno meras statomą areną siūlo pavadinti "Žalgirio" vardu / E.Ovčarenko nuotr., R.Jakštaičio montažas

„Manau, kad artėjant 600 – osioms Žalgirio mūšio metinėms, būtų prasminga naująją Kauno areną pavadinti Žalgirio vardu. Tai būtų vienas solidžiausių indėlių įprasminant ir prisidedant prie šio reikšmingo Lietuvai įvykio paminėjimo“, – sakė Kauno vadovas.

Planuojama, kad didžiausia Baltijos valstybėse Kauno arena bus baigta statyti iki 2010 metų lapkričio. Meras pažymi, kad LDK kunigaikštis Vytautas Didysis daugiau nei prieš 600metų (1408 metais) Kaunui suteikė Magdeburgo teises bei suvaidino vieną iš lemiamų vaidmenų Žalgirio mūšyje, todėl pasiūlymas dėl arenos pavaidinimo būtų logiškas. Be to, pasak A.Kupčinsko, Kauno „Žalgirio“ komandos laimėjimai taip pat sufleruoja, jog arenai derėtų suteikti šį garbingą vardą.

„Jei Taryba apsispręstų dėl šio siūlymo, baigtųsi svarstymai dėl galimo arenos vardo. Komerciniai pavadinimai gal ir turėtų finansinę naudą, tačiau neimponuotų nei kauniečiams, nei atvyksiantiems svečiams“, – mano meras.

2011 metais Lietuvos vyks Europos vyrų krepšinio čempionatas. Tikimasi, kad kovos dėl medalių vyks būtent Kauno arenoje, kurioje tilps 14,5 tūkstančio žiūrovų. Areną stato konkursą laimėjusi bendrovė „Vėtrūna“, pasiūliusi objektą pastatyti už 169,9 mln. litų. Šiuo metu arenoje jau baigiamos montuoti stogo konstrukcijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius