Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 gruodžio 21d. 11:06

Kauno arenai siūlomas Žalgirio vardas

Kitų metų rudenį pradėsiančios veikti arenos pavadinimas jau aiškus - kylantis statinys gaus legendinės komandos vardą.
E.Ovčarenko nuotr., R.Jakštaičio montažas / Kauno meras statomą areną siūlo pavadinti "Žalgirio" vardu
Tokį pasiūlymą pateikė Kauno meras Andrius Kupčinskas. Anot jo, toks žingsnis leistų tinkamai paminėti ir svarbią sukaktį – 2010 metais minimas Žalgirio mūšio 600 - ąsias metines.

„Manau, kad artėjant 600 – osioms Žalgirio mūšio metinėms, būtų prasminga naująją Kauno areną pavadinti Žalgirio vardu. Tai būtų vienas solidžiausių indėlių įprasminant ir prisidedant prie šio reikšmingo Lietuvai įvykio paminėjimo“, – sakė Kauno vadovas.

Planuojama, kad didžiausia Baltijos valstybėse Kauno arena bus baigta statyti iki 2010 metų lapkričio. Meras pažymi, kad LDK kunigaikštis Vytautas Didysis daugiau nei prieš 600metų (1408 metais) Kaunui suteikė Magdeburgo teises bei suvaidino vieną iš lemiamų vaidmenų Žalgirio mūšyje, todėl pasiūlymas dėl arenos pavaidinimo būtų logiškas. Be to, pasak A.Kupčinsko, Kauno „Žalgirio“ komandos laimėjimai taip pat sufleruoja, jog arenai derėtų suteikti šį garbingą vardą.

„Jei Taryba apsispręstų dėl šio siūlymo, baigtųsi svarstymai dėl galimo arenos vardo. Komerciniai pavadinimai gal ir turėtų finansinę naudą, tačiau neimponuotų nei kauniečiams, nei atvyksiantiems svečiams“, – mano meras.

2011 metais Lietuvos vyks Europos vyrų krepšinio čempionatas. Tikimasi, kad kovos dėl medalių vyks būtent Kauno arenoje, kurioje tilps 14,5 tūkstančio žiūrovų. Areną stato konkursą laimėjusi bendrovė „Vėtrūna“, pasiūliusi objektą pastatyti už 169,9 mln. litų. Šiuo metu arenoje jau baigiamos montuoti stogo konstrukcijos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:03:12
01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

03:08
00:29
25:23

Esports namai

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min