Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 7d. 09:42

Kauno arkivyskupas prašo politikų nelegalizuoti pluoštinių kanapių

Sigitas Tamkevičius
„Scanpix“ nuotr. / Sigitas Tamkevičius

Kanapių pluošto auginimas Lietuvoje neišvengiamai bus priedanga narkotinėms medžiagoms auginti.

Tai tvirtinama Kauno arkivyskupo metropolito Sigito Tamkevičiaus laiške Seimo pirmininkui Arūnui Valinskui ir žemės ūkio ministrui Kazimieriui Starkevičiui.

Dvasininkas tvirtina, kad kreiptis į politikus privertė Seimo ketinimas šią savaitę svarstyti Narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolės įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo numatoma legalizuoti  pluoštinių kanapių auginimą.

„Yra suprantamas valstybės rūpestis savo ūkininkais, siekiant užtikrinti jiems lengvesnį pragyvenimą krizės sąlygomis, padedant jiems įsisavinti ES fondų paramą ir teikiamas išmokas. Tačiau matant parengtą įstatymo projektą yra akivaizdu, jog pluoštinių kanapių auginimo legalizavimo mechanizmas apskritai nenumato jokių kanapių laukų patikros priemonių“, – teigia S.Tamkevičius.

Jis dokumente pasigedo tinkamų prielaidų patikros priemonėms kurti. Anot Kauno arkivyskupo, valstybės institucijoms nėra nustatyta data, iki kada patikros priemonės turėtų būti sukurtos.

„Nėra abejonių, kad dėl šios priežasties kanapių pluošto auginimas Lietuvoje neišvengiamai bus priedanga narkotinėms medžiagoms auginti. Savaime kyla klausimas, ar išmokų siekimas bet kokia kaina, t. y. legalizuojant tokią išskirtinę savo pobūdžiu kultūrą, tikintis gauti sąlyginai menkas išmokas už pluoštinių kanapių auginimą, netaps tais Judo sidabriniais, kuriais bus sumokėta už Lietuvos vaikų ateitį“, – teigia dvasininkas.

Jis taip pat abejoja, ar net įdiegtos patikros priemones užkirstų kelią svaigintis skirtų kanapių auginimui.

„Įvertinant šiuos kylančius pavojus ir pripažįstant bendrą mūsų visų rūpestį Lietuvos žmonių, o ypač jaunimo, ateitimi, kviesčiau, kad pavasarinei sėjai ruošiami Lietuvos ūkininkų laukai netaptų tautos gerovės ir jos moralės smukimo bei jaunimo svaiginimosi dykuma, o Didžiosios Savaitės laukimas nebūtų drumsčiamas nerimo dėl Lietuvos ateities“, – rašo Kauno arkivyskupas.

Kovo 24 d. Seimas po pateikimo pritarė siūlymui iš draudžiamų augalų sąrašo išbraukti sėjamųjų kanapių (Canabis sativa L.) veisles.

Pagal pateiktą Narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolės įstatymo pataisos projektą Lietuvoje būtų draudžiama auginti opijines aguonas, kokamedžius ir kanapes, išskyrus perdirbti skirtas sėjamųjų kanapių (Canabis sativa L.) veisles, kuriose tetrahidrokanabinolio yra ne daugiau kaip 0,2 procento.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Maistas

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min