Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno ateitis – atsinaujinančių energijos išteklių naudojimas

Vėjo energija vertinama kaip didžiulis potencialas elektros energijos gamybai.
A.Bagdono/BFL nuotr. / Vėjo energija vertinama kaip didžiulis potencialas elektros energijos gamybai.
Šaltinis: 15min
0
A A

AB ,,Lietuvos energija” ir AB ,,Kauno energija” pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria įtvirtino siekį aprūpinti Kauno vartotojus šilumos energija plėtojant atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimą elektros bei šilumos gamybos sektoriuose.

AB „Lietuvos energija” ir AB „Kauno energija” susitarė, kad įvertins galimybes išplėsti atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimą išgaunant elektros ir šilumos energiją bei aprūpinant Kauno miestą šilumos energija. Bendrovių teigimu, pasirašyta sutartis leis atrasti abipusiai naudingus sprendimus, kaip panaudojant atsinaujinančius energijos išteklius užtikrinti elektros ir šilumos vartotojų poreikių patenkinimą mažiausiomis sąnaudomis.

„Vienas iš svarbiausių valstybės energetikos politikos prioritetų – elektros ir šilumos gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių, todėl didelis dėmesys bus skiriamas biomasės panaudojimui rekonstruojant esamas arba statant naujas elektrines“, – sakė AB „Lietuvos energijos” generalinis direktorius Aloyzas Koryzna. – Taip didinsime atsinaujinančių energijos išteklių dalį galutiniame energijos balanse, šilumos kaip antrinio produkto panaudojimą elektros energijos gamyboje, konkurencingumą tarp gamintojų ir tiekėjų, bei mažinsime neigiamą  poveikį aplinkai palyginus su iškastinio kuro naudojimu“.

Nacionalinė energetikos strategija numato, kad iki 2020 m. energija iš atsinaujinančių šaltinių šilumos gamybos sektoriuje sudarys 23 proc., o elektros gamybos sektoriuje – ne mažiau nei 20 proc.  galutinio energijos suvartojimo.

AB „Kauno energijos“ generalinio direktoriaus Rimanto Bako teigimu, bendradarbiavimas su AB „Lietuvos energija“ šildymo sektoriuje leis surasti optimalius sprendimus, kaip naudojant atsinaujinančius energijos išteklius didinti šilumos gamybą iš biomasės suteikti ekonominę ir finansinę naudą Kauno miesto šilumos energijos vartotojams.

Sutartyje taip pat numatyta galimybė bendrai siekti finansinės paramos investiciniams projektams pritraukiant Europos Sąjungos, Lietuvos Respublikos biudžeto, vietos savivaldos institucijų ar kitų finansavimo šaltinių lėšas, bei bendradarbiauti su akademinėmis, gamybinėmis ir kitomis institucijomis ar organizacijomis vykdant galimybių tyrimus  energetikos srityje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min