Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno „auksinės“ išvietės byla jau dvokia

Kauno valdžia neseniai paprašė teismo atverti „auksinio tualeto“ duris.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno valdžia neseniai paprašė teismo atverti „auksinio tualeto“ duris.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno apygardos teismui nepavyko paspartinti vadinamosios auksinio tualeto prie Kauno pilies bylos nagrinėjimo. Advokatai ir kaltinamieji išvadas dėl neteisėtos statybos pateikusiai ekspertei prikišo statybos neišmanymą

Byla, kurioje grupė Kauno valdininkų teisiama už savivaldybės turto iššvaistymą, piktnaudžiavimą valdiškomis lėšomis, suklastoto dokumento panaudojimą, bus baigta dar negreitai. Vakar kaltinamieji ir advokatai prie sienos prirėmė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnę Zitą Klepikovą, bandžiusią įrodyti, jog tualeto statyba prie Kauno pilies buvo neteisėta, nes nebuvo tinkamai suderinta su Kultūros paveldo departamentu ir Kauno apskrities statybos darbų inspekcija.

Teismo posėdžio metu tapo neaišku, apie kurios statybos leidimus kalbama. Mat tualetas 2008 m. vasarą buvo numatytas statyti Šv.Gertrūdos ir A.Jakšto gatvių kampe, bet pasipriešino Kultūros paveldo departamentas, todėl statybos buvo perkeltos į kitą vietą, prie Jonavos gatvės.

Teisme buvo nagrinėjami ir vienos, ir kitos statybvietės projektų teisėtumas, o kaltinančioji pusė pradėjo painiotis. Tuo mikliai pasinaudojo advokatai ir jų ginamieji. Prokurorui Ričardui Gailevičiui pareiškus, kad statybos prasidėjo mėnesiu anksčiau, nei buvo gautas leidimas, vienas kaltinamųjų atrėžė, jog kalbama apie skirtingas statybos vietas.

Išvadas apie tualeto statybos neteisėtumą pateikusi FNTT atstovė Z.Klepikova negalėjo tinkamai atsakyti į advokatų klausimus, tad šie pareiškė, jog negalima pasitikėti statybos srityje išsilavinimo neturinčios ekspertės išvadomis.

Į klausimą, ar vis tik tualeto statyba prie Kauno pilies buvo teisėta, ar ne, vakar teisme ne tik nebuvo atsakyta, bet ir užvirė visiška painiava. Nors 2009 metais Kauno apskrities teritorijų planavimo ir statybų inspekcija pripažino, kad inžinieriniai tinklai buvo nutiesti be reikiamų dokumentų, Apeliacinis teismas vėliau nusprendė, jog šios išvados padarytos ne pagal įstatymo reikalavimus, taigi jos tarsi negalioja.

Teisėjas Gytis Večerskas palietė ir esminę bylos dalį – tualeto statybos kainas. Ekspertų  išvadoje teigiama, jog tualeto statybos vertė pagal to meto rinkos kainą turėjo sudaryti tik apie 200 tūkst. litų, o savivaldybė tualetą stačiusiai bendrovei „TK sprendimai“ paklojo daugiau nei 500 tūkst. litų. Tačiau G.Večerskas pareiškė, jog šiame procese kainų klausimas dar nesvarstomas

Teismui taip pat nepavyko nustatyti, kada prasidėjo ir kada baigėsi skandalingojo tualeto statyba, nes darbų žurnalo Kauno savivaldybėje nerasta.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min