Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 10d. 12:40

Kauno bažnyčių ir kitų visuomeninės paskirties objektų tvarkymui skirta 610 tūkst. litų

Kaunas nuo apžvalgos aikštelės
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kaunas nuo apžvalgos aikštelės

Kauno miesto tarybos sprendimu Visuomeninės paskirties objektų pritaikymo gyventojų bendrajai kultūrai programos lėšos šiemet skirtos dešimties projektų daliniam finansavimui.

Kauno Palaimintojo Jurgio Matulaičio naujai statomos bažnyčios Eiguliuose darbams bus skirta 200 tūkst. Lt.

Šįmet Visuomeninės paskirties objektų pritaikymo bendrajai kultūrai puoselėti programai buvo pateikta 13 paraiškų. Trys paraiškos buvo pripažintos netinkamomis. Tarybos sprendimu Kauno menų inkubatoriaus kūrybinių patalpų įrengimui Mapų g. bus skirta 80 tūkst. Lt, Kauno Palaimintojo Jurgio Matulaičio naujai statomos bažnyčios Eiguliuose darbams – 200 tūkst. Lt., Šv. Arkangelo Mykolo (įgulos) bažnyčios pritaikymui kultūrinei, turistinei, socialinei edukacinei veiklai - 50 tūkst. Lt.

Kauno Šv. Pranciškaus (jėzuitų) bažnyčios, Rokų Šv. Antano Paduviečio parapijos koplyčios, Aleksoto Šv. Kazimiero parapijos pastatų tvarkybos darbams skirta po 30 tūkst. Lt. Per gaisrą nukentėjusių Kauno sentikių senovinių ikonų restauravimui taip pat skirta 30 tūkst. Lt., o atviram jaunimo centrui „Vartai“ atiteks 60 tūkst. Lt.

Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus pastato fasado restauracijai tarybos sprendimu skirta 30 tūkst. Lt. Anot tarybos narės Gintarės Skaistės, šio pastato atnaujinimas dar labiau papuoš centrinę miesto dalį.

„Kauno sentikių senovinės ikonos yra įtrauktos į Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registrą. Po praėjusių metų įvykusio tragiško gaisro tikrai prasminga skirti lėšas ikonų restauravimui, - teigė V.Popovas.

„Kauno sentikių senovinės ikonos yra įtrauktos į Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registrą. Po praėjusių metų įvykusio tragiško gaisro tikrai prasminga skirti lėšas ikonų restauravimui“, - teigė Kauno mero pavaduotojas Vasilijus Popovas.

„Vertinant projektus pirmiausia buvo atsižvelgiama į realią naudą visiems miestiečiams. Taip pat - į prašomos sumos dydį bei darbus, kuriuos ketinama nuveikti už gautas lėšas. Komisija nusprendė dalinai finansuoti dešimt projektų“, - teigė Kauno miesto tarybos narys, Visuomeninės paskirties objektų pritaikymo gyventojų bendrajai kultūrai puoselėti atrankos komisijos pirmininkas Algimantas Kurlavičius.

„Dar praėjusią kadenciją įsteigta programa prisideda tiek prie visuomeninės, tiek prie bažnytinės paskirties objektų tvarkymo mieste. Šiemet nemaža dalis lėšų numatyta skirti bažnyčioms, kadangi jas gausiai lanko ne tik kauniečiai, bet ir užsienio turistai. Todėl stengiamės prisidėti prie šių kultūros paveldo objektų sutvarkymo, kurie ne tik puošia miestą, bet ir didina miesto turistinį patrauklumą“, - sakė Kauno meras Andrius Kupčinskas.

„Kaunas yra turistų ypač lankomas miestas, o pirmiausiai turistams į akis krenta miesto bažnyčios, todėl ar tai būtų Kauno Šv. arkangelo Mykolo (įgulos) bažnyčia, ar Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčia, šie pastatai ir jų aplinka išsiskiria labiau nei kitų, ir prisideda prie Kauno miesto įvaizdžio formavimo. Todėl ir bažnyčių vidumi, ir išore reikia nuolat rūpintis", - teigė Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min