Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno botanikos sode pučia permainų vėjai

VDU Kauno botanikos sodo direktorė džiaugiasi, kad tose pačiose patalpose pavyko sutalpinti augalų ir gyvūnų ekspozicijas.
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / VDU Kauno botanikos sodo direktorė džiaugiasi, kad tose pačiose patalpose pavyko sutalpinti augalų ir gyvūnų ekspozicijas.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Gyvasis kampelis“, labirintai, „žalioji klasė“, „Lietaus namai“ - tai tik dalis užmojų, kuriuos vieną po kito planuoja įgyvendinti Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Kauno botanikos sodas.

Šiandien, pirmą kartą per visą VDU Kauno botanikos sodo istoriją, lankytojų akims bus atvertas gyvasis kampelis, kuriame jau apgyvendinti vėžliai, gyvalazdės, iguanos, nardo žuvytės, čirškia papūgėlės. „Pagalvojome, kad reikėtų padidinti oranžerijos patrauklumą. Nutarėme, kad vaikams ypač patiktų, jei augalų ekspoziciją paįvairintume gyvūnais. Atsitiktinai susipažinome su gyvūnų mylėtoju entuziastu, kuris, kaip vėliau paaiškėjo, yra vienas iš VDU neakivaizdžiai studijuojančių studentų. Vieną iš savo buto kambarių jis yra pavertęs „zoologijos sodu“. Taigi, mes jam pasiūlėme dalį savo gyvūnų perkelti pas mus“, – „gyvojo kampelio“ atsiradimo istoriją pasakojo botanikos sodo direktorė Vida Mildažienė.

„Mūsų darbuotojos pasakoja įdomybes apie augalus, tačiau kai pasakojimus paįvairins egzotiški gyvūnai, bus dar patraukliau“, – šypsojosi V.Mildažienė.

Pašnekovė pasakojo, kad visa, ką oranžerijoje-terariume pamatys lankytojai – studentų darbas. „Manau, kad lankytojams bus tikrai įdomu. Mūsų darbuotojos pasakoja įdomybes apie augalus, tačiau kai pasakojimus paįvairins egzotiški gyvūnai, bus dar patraukliau“, – šypsojosi V.Mildažienė.

Direktorė planuoja, kad „gyvąjį kampelį“ ateityje papildys dar daugiau gyvūnų: driežai, kurie labai greit laksto papūtę kaklajuostę, balinis vėžlys, galbūt bus įrengtas ir nedidelių paukščiukų voljeras, atsiras didesnė vabzdžių ekspozicija.

„Lietaus namų“ vizualizacija Kauno botanikos sode.
„Lietaus namų“ vizualizacija Kauno botanikos sode.

Kauno botanikos sodas planuoja pritaikyti Lietuvos ekspozicijai pasaulinėje parodoje Saragosoje sukurtą projektą „Lietaus namai“. Šis projektas yra įmantriai sumontuota lietaus ir žmogaus ryšio interpretacija – speciali sistema, kuria gali nuolat tekėti vanduo.

„Dabar ta ekspozicija parvežta į Lietuvą ir dūla kažkur sandėliuose. Galvojame, kad Botanikos sode tai galėtų tapti labai patraukliu objektu. Pagal kūrėjų projektą „Lietaus namai“ susideda iš kvadrato, kuriame galėtų augti vandens augalai, vyniotis per sienas. Tai būtų puikus fonas kultūriniams renginiams, meniniams projektams“, – idėjomis dalinosi V.Mildažienė.

Botanikos sode jau net numatyta vieta, kur galėtų būti pastatyti „Lietaus namai“. „Žinoma, viską reikia suderinti su paveldo reikalavimais. Be abejo, tai kainuos nemažus pinigus. „Lietaus namai“ – gera idėja, kuri daug kainuoja, tačiau tai būtų labai ryškus štrichas Kauno veide, jis būtų patrauklus ir turistams“, – sakė V.Mildažienė.

Aibė labirintų

„Čia bus savotiškas žinių visuomenės centras, kuris vaikus trauks kaip magnetas“, – vylėsi V.Mildažienė.

Žiemą Kauno botanikos sode sulipdę sniego labirintą darbuotojais nesiruošia tuo apsiriboti. Idėjomis trykštanti botanikos sodo direktorė pasakojo, kad ateityje čia bus ne vienas labirintas, o bent trys. „Mūsų teritorija didelė, čia pakanka vietos net keliems labirintams. Mažiems vaikams bus padarytas labirintas iš gražių akmenukų, kur jie galės laipioti, o tėvai juos matys - jis bus nepavojingas. Tradicinis – gyvatvorinis labirintas – taip greitai nesukuriamas, bet mes jį suprojektuosime ir bandysime pradėti auginti. Vietos atsiras ir labirintui iš gėlių“, - sakė V.Mildažienė.

Direktorės teigimu, botanikos sodo teritorijoje esantys tvenkiniai taip pat bus panaudoti atrakcijoms. Juose planuojama ką nors sukurti iš akmenų – kad šokinėjant nuo akmens ant akmens būtų galima juos pereiti.

Vaikams – žinių oazė

Po botanikos sodo stogu dar planuojama įkurti ir mokslo muziejų, mikroskopijos klasę, kur vaikai galės per mikroskopus stebėti gyvus daiktus, kurti filmus, daryti eksperimentus.

„Čia bus savotiškas žinių visuomenės centras, kuris vaikus trauks kaip magnetas“, – vylėsi V.Mildažienė.

Direktorė yra apgalvojusi ir visų šių projektų įgyvendinimui reikalingas finansines galimybes.

„Pinigus sieksime gauti iš struktūrinių fondų. Reikia tik laiku gauti informaciją ir spėti parengti projektus. VDU turi labai veiksmingą projektinės veiklos tarnyba, su kuria nuolat bendradarbiaujame“, – džiaugėsi V.Mildažienė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min