Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 15d. 07:07

Kauno centre dalis butų liko be vandens: gyventoja būsto administratorių prilygino prezidentui

Pastatas Laisvės alėjoje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Pastatas Laisvės alėjoje

„Jei aš taip dirbčiau, mane seniai būtų išmetę iš darbo“, – liedama pyktį ant būstą administruojančio „Senamiesčio ūkio“ kalbėjo vieno Kauno Laisvės alėjos namo gyventoja Aida. Moteris tikina ne pirmą dieną gyvenanti be jokio vandens – šis ėmė ir dingo, o prisikviesti pagalbą jai sekėsi itin sunkiai. UAB „Senamiesčio ūkio“ direktorius teigia, kad įvyko avarija, į kurią reaguota nedelsiant.

„Spaudimas po truputėlį mažėjo trejus metus, kol galiausiai sausio 9 dieną vanduo name iš viso dingo. Anksčiau to nebuvo nutikę. Priminsiu, šiandien yra jau sausio 13 diena. Mūsų administratorius „Senamiesčio ūkis“ gavo pranešimą ir ne vieną. Jokios pagalbos nesulaukiam. Neįmanoma prisišaukti vadybininko. Jis kaip prezidentas. Paskambini tuo bendru būsto administratoriaus numeriu – vadybininko numerio neduoda, sako, kad perduos problemą. Taip ir perdavinėja nuo ketvirtadienio.

Visą savaitgalį be vandens išbuvome. Avarinė buvo atvykusi, neįėjo į katilinę. Gali supūti tame name, visiškai apleistas. Ketinu butą parduoti, nes darosi čia tvanku jau gyventi“, – emocijas pirmadienio popietę liejo gyventoja.

Neįmanoma prisišaukti vadybininko. Jis kaip prezidentas.

Moteris spėlioja, kad gal dėl vandens dingimo kalta ir Laisvės alėjos rekonstrukcija. Kai galiausiai su ja pirmadienį susisiekė būsto administratoriaus vadybininkas ir informavo, kad problemą bandys spręsti antradienį, ji jo sarkastiškai paklausė: „O šiandien galiu atvykti pas jus išsimaudyti?“. Praustis Aida važiuoja pas tetą, iš parduotuvės ir kaimo, kuriame gyvena artimieji, tempia didžiules vandens talpas.

„Sakiau aš jiems, jei jau nereaguojat, tai atvežkit vandens. Kodėl turiu aš ieškoti? Svarbu, mokėk mokesčius. Gavai lapelį, mokėk. Nesvarbu, už ką. Jei taip tylėsim, nieko nebus niekada. Aš tam vadybininkui pasakiau: „Jei aš taip dirbčiau, mane būtų seniai išmetę iš darbo“. Gerai, įvyko avarija, suprantama, tai gali nutikti, bet tu reaguok, skambink, aiškink gyventojams, kas nutiko, atsiprašyk“, – patarimus dalijo Aida, labiau pikta ne dėl pačio vandens dingimo fakto, o administratoriaus reakcijos į problemą.

UAB „Kauno vandenys“ Gamybos skyriaus vadovo pareigas laikinai einantis Rimas Stunžėnas 15min informavo, kad minėtu adresu jų bendrovė jokių vandens tiekimo nutraukimo ar kitokių darbų nevykdė. Bendrovės avarinė tarnyba, pasak jo, taip pat nėra gavusi pranešimų ir iš gyventojų.

„Bendrovė eksploatuoja magistralinius vandentiekio ir nuotekų tinklus, už pastato viduje vykdomus darbus atsakingas yra namo administratorius arba bendrija“, – nukreipė jis.

Antradienį „Senamiesčio ūkio“ direktorius Modestas Kuzmickas 15min teigė, kad apie problemą minėtame Laisvės alėjos name pranešimo iš gyventojų įmonė sulaukė praėjusį penktadienį. Nutrūkęs vandens tiekimas, anot jo, laikomas avariniu atveju, tad tarnyba reagavo nedelsiant.

„Atvykę į vietą nustatėme, kad vandens tiekimas nutrūkęs tik trims butams – t. y. viename vandens stove, kuriuo vanduo teka į visus tris butus. Kiti name esantys butai vandenį turi. Remontą atlikti galima tik atjungus įvadinį ventilį, kuris yra kitame name. Su šį namą administruojančia įmone laiką dėl patekimo reikėjo derinti iš anksto. Antradienį (sausio 14 dieną, – aut. past.) sutarėme dėl galimybės patekti į vandens mazgą ir tikimės, kad tą pačią dieną pavyks atnaujinti ir vandens tiekimą mūsų klientams. Tokių situacijų pasitaiko dėl netipiškai suprojektuotų vandens tiekimo sistemų“, – aiškino M.Kuzmickas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Pastatas Laisvės alėjoje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Pastatas Laisvės alėjoje

Pasak jo, Laisvės alėjoje esantys daugiabučiai namai yra senos statybos ir jų inžinerinės sistemos dažnai būna nestandartinės. „Senamiesčio ūkio“ direktorius tvirtino, kad klientams apie susidariusią situaciją buvo paaiškinta.

„Dar kartą atsiprašome, kad gedimo operatyviai pašalinti nebuvo galimybių“, – reziumavo jis.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min