TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno centre – tautininkų eitynės su šūkiu „Savo žemės neparduosim, Briuseliui nepasiduosim“

Eitynės Vasario 16-osios proga Kaune
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Eitynės Vasario 16-osios proga Kaune
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga Kaune Vasario 16-osios proga surengė eitynes. Jose skambėjo šūkis „Savo žemės neparduosim, Briuseliui nepasiduosim“. Eitynių organizatorius – Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos (LTJS) pirmininkas Julius Panka – yra ir vienas referendumo dėl žemės pardavimo užsieniečiams organizavimo iniciatorių.

Eitynės, į kurias, anot organizatorių, susirinko apie du tūkstančiai dalyvių, pajudėjo kiek po 15 valandos. Tarp dalyvių buvo J.Panka, Kauno vicemeras Stanislovas Buškevičius, Audrius Butkevičius, Mindauga Murza, Seimo narys Petras Gražulis.

Ne kartą panašiose eitynėse skambėjusius šūkius „Lietuva – lietuviams“ tautininkai atnaujino. Šįkart Kaune šūkis nuskambėjo naujai „Lietuva – Lietuvos vaikams“. Minioje matėsi  jaunuolių su svastikomis.

Kaip prieš eitynes išplatintame pranešime teigė tautininkai, šeštą kartą organizuojamas renginys skirtas paminėti Valstybės 96-erių metų gimtadienį, 1949 metų vasario 16-osios deklaraciją ir atkreipti visuomenės dėmesį į šių laikų iššūkius tautai ir tėvynei.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Efraimas Zurofas ir Dovydas Katzas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Efraimas Zuroffas ir Dovydas Kacas

Simono Wiesenthalio biuro Jeruzalėje direktorius E.Zuroffas pareiškė, kad jeigu eitynėmis siekiama parodyti norą išstoti iš ES, jis tam neprieštarauja ir nesikiša, tačiau jis išreiškė nepasitenkinimą plakatu su 1941 metų laikinosios Vyriausybės vadovo Juozo Ambrazevičiaus-Brazaičio atvaizdu.

„Pirmiausia, klausimas yra, dėl kokių priežasčių šie žmonės žygiuoja. Jei tai išstojimo iš ES klausimas, tai ne mūsų reikalas. Tai įdomus klausimas, teisinė problema ir ne mūsų rūpestis. Tačiau, jeigu pažiūrėsite, ten pamatysite plakatą su J.Ambrazevičiaus-Brazaičio atvaizdu – tai jau kita istorija, nes šis žmogus buvo Lietuvos Vyriausybės (laikinosios, – red. past.) vadovu 1941 metų gruodį, palaikė Adolfą Hitlerį ir Trečiąjį reichą, palaikė žydų persekiojimą“, – žurnalistams Kaune sakė E.Zuroffas.

VIDEO: Eitynės Kaune

Pasak jo, žydų bendruomenės atstovai susirinko Kaune tiesiog tyliam protestui prieš eitynes.

Vienas garsiausių pasaulyje jidiš filologų Dovydas Kacas taip pat pareiškė, kad pagerbti J.Ambrazevičių-Brazaitį eitynių metu yra nepriimtina.

„Kauno žydai prieš karą šventė Vasario 16-ąją, kaip visų lietuvių laisvės dieną, tad labai liūdna matyti, kad šią dieną suteikiama garbė nacių marionetei J.Ambrazevičiui-Brazaičiui, kuris asmeniškai pasirašė, kad jo miesto žydai būtų išsiųsti į koncentracijos stovyklas“, – žurnalistams sakė D.Kacas.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Antifašistų būrelis Kaune
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Antifašistų būrelis Kaune

Šūksniais pasitiko antifašistai

Eitynės buvo suplanuotos nuo Ramybės parko iki Kauno rotušės. 

Savo renginį šių eitynių fone suplanavo ir grupelė antifašistų. Jie tvirtino kviečiantys visus, „nepritariančius teiginiui „Lietuva – lietuviams“ prisijungti prie protesto prieš LTJS“. Jie laikė plakatus, mojavo ir vaivorykštės spalvų vėliavomis.

Pro šalį einant tautininkų organizuotai eisenai, kai kurie jos dalyviai bandė šiuos jaunuolius gėdinti, tačiau eitynių organizatoriai juos nuramindavo ir nusivesdavo.

VIDEO: Antifa protestas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min