Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 6d. 12:28

Kauno Dainavos poliklinikoje – nauji tyrimai

Kolonoskopijos aparatas
Dainavos poliklinikos nuotr. / Kolonoskopijos aparatas

Kauno Dainavos poliklinika savo pacientams siūlo naują paslaugą – storosios žarnos tyrimą. Gruodį nusipirkusi naują kolonoskopijos aparatą su videosistema Dainavos poliklinika tapo vienintelė poliklinika Kaune, kuri atliks šias procedūras savo pacientams. Iki šiol toks tyrimas buvo atliekamas tik ligoninėse ir privačiose įstaigose.

Gydytojas Vladimiras Kristalnyj pasakojo, jog nauja videokolonoskopinė sistema, padeda kokybiškai ištirti storąją žarną, atlikti biopsiją, diagnozuoti ligos stadiją. Naujas aparatas turi platų ekraną, todėl diagnozės rezultatus gali matyti pats ligonis. „Radus susirgimų, mes iškviečiame paciento gydytoją, kuris skiria jam gydymą. Atliekame ir kontrolinius tyrimus, kurie padeda stebėti ligą gydymo metu. Taip vertiname paskirto gydymo rezultatus bei efektyvumą,“ – sakė V.Kristalnyj.

Pasak Dainavos poliklinikos direktoriaus Giedriaus Andziukevičiaus, Lietuvoje daugeliui pacientų storosios žarnos pakitimai nustatomi per vėlai. Ilgai delsiant liga išplinta, sekina žmogaus organizmą bei imuninę sistemą. „Svarbu atkreipti dėmesį į negalavimus, kurie atrodo visai nereikšmingi. Pilvo pūtimas ir skausmai, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas, nusilpęs organizmas ar sumažėjęs darbingumas gali būti klastingų ligų simptomai. Ilgai negydoma žarnos polipozė, opinis nespecifinis kolitas, Krono liga gali tapti vėžiniais susirgimais“, – sakė medikas.

Pastarųjų metų statistika rodo, kad žarnyno ligų, kurios negydomos gali peraugti į vėžines, itin padaugėjo ne tik tarp senyvų, bet ir jaunų žmonių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Ar žinai?

Ar žinai?
Ar žinai?

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min