Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2009 01 06, 12:28

Kauno Dainavos poliklinikoje – nauji tyrimai

Kauno Dainavos poliklinika savo pacientams siūlo naują paslaugą – storosios žarnos tyrimą. Gruodį nusipirkusi naują kolonoskopijos aparatą su videosistema Dainavos poliklinika tapo vienintelė poliklinika Kaune, kuri atliks šias procedūras savo pacientams. Iki šiol toks tyrimas buvo atliekamas tik ligoninėse ir privačiose įstaigose.
Kolonoskopijos aparatas
Kolonoskopijos aparatas / Dainavos poliklinikos nuotr.

Gydytojas Vladimiras Kristalnyj pasakojo, jog nauja videokolonoskopinė sistema, padeda kokybiškai ištirti storąją žarną, atlikti biopsiją, diagnozuoti ligos stadiją. Naujas aparatas turi platų ekraną, todėl diagnozės rezultatus gali matyti pats ligonis. „Radus susirgimų, mes iškviečiame paciento gydytoją, kuris skiria jam gydymą. Atliekame ir kontrolinius tyrimus, kurie padeda stebėti ligą gydymo metu. Taip vertiname paskirto gydymo rezultatus bei efektyvumą,“ – sakė V.Kristalnyj.

Pasak Dainavos poliklinikos direktoriaus Giedriaus Andziukevičiaus, Lietuvoje daugeliui pacientų storosios žarnos pakitimai nustatomi per vėlai. Ilgai delsiant liga išplinta, sekina žmogaus organizmą bei imuninę sistemą. „Svarbu atkreipti dėmesį į negalavimus, kurie atrodo visai nereikšmingi. Pilvo pūtimas ir skausmai, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas, nusilpęs organizmas ar sumažėjęs darbingumas gali būti klastingų ligų simptomai. Ilgai negydoma žarnos polipozė, opinis nespecifinis kolitas, Krono liga gali tapti vėžiniais susirgimais“, – sakė medikas.

Pastarųjų metų statistika rodo, kad žarnyno ligų, kurios negydomos gali peraugti į vėžines, itin padaugėjo ne tik tarp senyvų, bet ir jaunų žmonių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min