Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno dramos teatre – sugrįžusi G.Varno „Tolima šalis“

Kauno dramos teatre – sugrįžusi G.Varno „Tolima šalis“.
D.Matvejevo nuotr. / Kauno dramos teatre – sugrįžusi G.Varno „Tolima šalis“.
Šaltinis: 15min
0
A A

Po beveik metų pertraukos į Kauno valstybinio dramos sceną sugrįžta režisieriaus Gintaro Varno spektaklis „Tolima šalis“.

Pagal Jean-Luc Lagarce kūrinį sukurtas spektaklis Kaune buvo ypač mėgstamas žiūrovų. Tačiau teatrą palikus jo meno vadovui G.Varnui, kuriam laikui iš repertuaro dingo ir jo statyta „Tolima šalis“. Vėl sugrįžusi kauniečiams ji bus parodyti sekmadienį, balandžio 26-ąją, ir gegužės 6 dieną 18 val.

Yra manančių, jog spektaklio turtingumą nulėmė įvairiatautė spektaklio kūrybinė grupė. „Tolimą šalį“ kūrė ne tik Kauno dramos teatro aktorių trupė, režisierius G.Varnas, bet ir garsus latvis scenografas Andris Freibergs, kompozitorius Vidmantas Bartulis, kostiumų dailininkas, o kostiumų dailininkas – dizaineris Juozas Statkevičius.

Žinoma, nemažiau intriguoja ir spektaklio priešistorė. J.L.Lagarce’as, 1995 metais miręs nuo AIDS, prieš pat savo mirtį, žinodamas, kad yra pasmerktas, parašė pasauliui atsisveikinimo laišką su antrašte „Tolima šalis“.

Į teatro sceną jį perkėlęs G.Varnas liko ištikimas laiško autoriaus dėstymo būdui, nuotaikai, pateikdamas visa tai tarsi kelionę atgal. Pagrindinis personažas Lui, kurį įkūnija aktorius Saulius Balandis, susitinka visus gyvenime sutiktus žmones: vyrus, moteris, tėvus, šeimą, visus – mirusius ir gyvus.

Herojus stengiasi suspėti suvesti sąskaitas su savimi, savo praeiti ir joje esančiais žmonėmis. Be S.Balandžio, spektaklyje vaidmenis kuria Gytis Ivanauskas, Rimantas Bagdzevičius, Birutė Raubaitė, Aurelija Tamulytė, Daiva Stubraitė, Sigitas Šidlauskas, Eimutis Kvoščiauskas, Dainius Svobonas, Goda Piktytė, Ričardas Vitkaitis.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min