Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Kauno energija“ bendradarbiaus su „Kauno LEZ“

Spaudos konferencija
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / „Kauno energija“ Stebėtojų tarybos pirmininkas Jonas Koryzna pažymėjo, kad šis ketinimų protokolas – reikšmingas žingsnis siekiant sumažinti šilumos kainą gyventojams.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį Kauno laisvosios ekonominės zonos valdymo (LEZ) bendrovė kartu su įmone „Kauno energija“ ir bendrove „COWI Lietuva“ pasirašė ketinimų protokolą dėl galimų šildymo, vėsinimo ir elektros energijos tiekimo bei infrastruktūros plėtros projektų vystymo Kauno LEZ teritorijoje ir Kaune.

Protokolas pasirašytas atsižvelgiant į numatytą Kauno LEZ plėtrą, numatytos vykdyti veiklos apimtį ir dėl to ateityje padidėsiantį energijos (šildymo, vėsinimo ir elektros energijos) gamybos ir tiekimo poreikį.

Taip pat, svarstant bei vystant šilumos generavimo objektų statybos projektus, ketinama atsižvelgti į Kauno šilumos vartotojų interesus, siekiant sumažinti šilumos kainas ir lokalią taršą mieste. Sudarant protokolą, atsižvelgta ir į Europos Sąjungos bei Lietuvos energetikos sektoriaus tendencijas bei reikalavimus didinti atsinaujinančių energijos šaltinių dalį galutiniame energijos suvartojime.

Ketinimų protokole numatyta išanalizuoti galimybes Kauno LEZ esantiems klientams bei Kauno vartotojams tiekti minėtų rūšių energiją, pagamintą iš atsinaujinančių energijos šaltinių, kolektyviai siekti gauti finansinę paramą projekto įgyvendinimui, pritraukiant „Kauno energija“ ir ES lėšas bei Lietuvos biudžeto subsidijas atsinaujinančios energijos sektoriaus finansavimui. Taip pat apsispręsta parengti koncepcinį energijos tiekimo ir projekto finansavimo sprendimą bei įgyvendinti projektą, jei bus surasta priimtina techninė ir finansinė koncepcija.

Vienas iš projekto tikslų yra įvertinti galimybes pasiūlyti galimiems investuotojams į laisvą ekonominę zoną „žalios“ zonos koncepciją.

Taip investuoti šioje vietoje būtų pritraukiamos įmonės, kurioms labai svarbu pateikti save, kaip mažai CO2 savo veikloje generuojančias, aplinkai draugiškas kompanijas, naudojančias energiją, pagamintą neišmetant į atmosferą CO2 dujų. Tokių įmonių Europos Sąjungoje pastaraisisia metais sparčiai daugėja. Be to būtų išnagrinėta ir galimybę "žalią" energiją, pagamintą laisvoje ekonominėje zonoje tiekti ir Kauno miesto gyventojams.

Ketinimų protokolo dalyviai susitarė išlaidas, kurios bus patirtos rengiant ekonominio pagrįstumo studiją, pasidalinti po lygiai.

Kauno miesto tarybos narys, „Kauno energija“ Stebėtojų tarybos pirmininkas Jonas Koryzna pažymėjo, kad šis ketinimų protokolas – reikšmingas žingsnis siekiant sumažinti šilumos kainą gyventojams. Biokuro bei kito alternatyvaus kuro naudojimas šilumai gaminti, o taip pat, naujo konkurencingo šilumos gamintojo atsiradimas sustiprintų konkurenciją šilumos gamybos rinkoje ir, tuo pačiu, sukurtų prielaidas šilumos kainai mažėti, taip pat ir energetinei priklausomybei nuo vieno kuro tiekėjo mažinti.

Ketinimų protokole užfiksuotus susitarimus numatoma pradėti vykdyti 2010 m. rudenį.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min