Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Kauno energija“ praėjusius metus baigė nuostolingai

Šiluma.
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Šiluma.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauniečius šilumos energija aprūpinanti bendrovė „Kauno energija“ 2008 metus baigė skaičiuodama patirtus nuostolius. Tokius veiklos rezultatus nulėmė brangstantis kuras, taip pat perkamos ir parduodamos šilumos kainų skirtumas.

„Daugiausiai šilumos kainos pasikeitimą lėmė drastiškai išaugusios šilumos gamybos išlaidos. Prie didėjusių veiklos išlaidų prisidėjo ir gegužę pasibaigusi sutartis su Kauno termofikacijos elektrine, kurioje buvo numatyta penkerius metus išlaikyti pastovią šilumos kainą. Nuo 2008 m. gruodžio 1 d. iš elektrinės šiluma perkama brangiau“, – tvirtino naujasis „Kauno energijos“ vadovas Rimantas Bakas.

Vidutinė gamtinių dujų kaina pernai, palyginti su 2007-aisiais, pakilo dvigubai – nuo 709 litų už 1000 kubinių metrų iki 1439 litų, teigiama „Kauno energijos“ išplatintame pranešime spaudai.

„Kauno energija“ kreipėsi į Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją dėl naujos šilumos kainos patvirtinimo. Komisija, įvertinusi kuro kainų didėjimą, nuo 2008 m. gruodžio 1 d. nustatė naujas gerokai didesnes šilumos kainas.

Vienanarė šilumos kaina už suvartotą šilumos kiekį, kai šiluma tiekiama iš gyventojams priklausančių individualių šilumos punktų, siekia 24,29 cento už kilovatvalandę (be pridėtinės vertės mokesčio). Vienanarė kaina už suvartotą šilumos kiekį, kai šiluma tiekiama iš tiekėjui priklausančių grupinių ar individualių šilumos punktų, yra 25,46 cento už kilovatvalandę (be pridėtinės vertės mokesčio).

„Strateginės bendrovės veiklos kryptys išlieka tos pačios – gerinti teikiamų paslaugų kokybę, mažinti gamybos, tiekimo ir valdymo sąnaudas, prisidėti prie aplinkos taršos mažinimo, diegti technikos ir technologijų naujoves, siekti mažinti tiekiamos šilumos savikainą“, – apie ateinančių metų planus pasakojo R.Bakas.

Per šiuos metus „Kauno energija“ tikisi atsitiesti. Pagal komunalinių atliekų deginimo Kaune studiją planuojama inicijuoti komunalinių atliekų deginimo jėgainės statybą, didinti šilumos tiekimo sistemos darbo patikimumą, nuosekliai atnaujinti ir plėsti centralizuotos šilumos tiekimo tinklą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min