Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Kauno energija“ tikisi 20 proc. sumažinti šilumos kainą

Radiatorius
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Radiatorius
Šaltinis: 15min
0
A A

Net ir pasibaigus šildymo sezonui, neslūgsta diskusijų banga apie šilumos kainas, jų pagrįstumą vartotojui, sudarytų sutarčių naudą miesto visuomenei.

Įstatymais grindžiamos AB „Kauno energija“ veiklos viena pagrindinių funkcijų - patikimas šilumos tiekimas vartotojams mažiausiomis sąnaudomis, teigiama išplatintame pranešime spaudai.

Didžiausios Kauno regiono šilumos tiekėjos ūkinę veiklą griežtai stebi Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) nariai.

Šį pavasarį VKEKK Šilumos kainų skaičiavimo metodiką pakeitė taip, kad šilumos tiekimo įmonės, rengiančios kainų projektus, įvertintų ne praėjusio laikotarpio gamtinių dujų kainas, o atsižvelgtų į tarptautinių agentūrų pateiktas kainų prognozes.

„Kauno energija“ viena pirmųjų atsiliepė į VKEKK šilumos kainų skaičiavimo metodikos pokyčius ir balandžio 17 dieną pateikė Komisijai naują, per 20 proc. mažesnių šilumos kainų skaičiuotę.

„Kauno miesto savivaldybės tarybos Miesto ūkio ir energetikos komitetas nagrinėjo ir pritarė tokiam „Kauno energijos“ siūlymui mažinti šilumos kainą 20 proc. Kad nestabdytume kainų nustatymo procesų, komitetas pritarė šį siūlymą teikti Kainų ir energetikos kontrolės komisijai. Gavę papildomos medžiagos Miesto ūkio ir energetikos komitetas toliau išsamiai analizuos galimus šilumos mažinimo variantus ir pateiks savo išvadas Kainų komisijai,“ – sakė Kauno miesto savivaldybės tarybos Miesto ūkio ir energetikos komiteto pirmininkas Gediminas Žukauskas.

„Kauno energija“ VKEKK taip pat pateikė kuro ir šilumos pirkimo, įvykdytų ir numatomų vykdyti investicijų sutartis. Dabar pagal VKEKK tvarką ir terminus bus peržiūrėtas ir įvertintas naujosios kainos pagrįstumas, bendrovės sąnaudos, ir bus nustatyta galutinė šilumos kaina vartotojams.

Priminsime, kad didžiąją kauniečiams tiekiamos šilumos dalį “Kauno energija” priversta pirkti iš Kauno termofikacijos elektrinės, kurios savininkas ir pagrindinis akcininkas, turintis 99 proc. akcijų, - AB „Gazprom". Perkamos šilumos kaina sudaro apie 70 proc. „Kauno energijos“ vartotojams taikomo šilumos tarifo.

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija prižiūri ir kitą bendrovės veiklos sritį: kontroliuoja, kad nedidėtų išlaidos kitoms, su kuru nesusijusioms reikmėms, skatina efektyvinti veiklą.

Todėl savo ruožtu „Kauno energija“ taip pat nuosekliai ir griežtai mažina visas savo veiklos sąnaudas. „Siekiame kiek įmanoma išnaudoti besikeičiančias aplinkybes savo vartotojų naudai, kad jų poreikiai būtų tenkinami kuo mažesnėmis sąnaudomis“, - pabrėžė bendrovės „Kauno energija“ generalinis direktorius Rimantas Bakas.

Atsiliepiant į besikeičiančią ekonominę situaciją, optimizuojamas įmonės valdymas, jau parengtas administravimo sąnaudų mažinimo planas. Bendrovės administracija siekia, kad taptų veiksmingesnės visos „Kauno energijos“ veiklos sritys.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min